7. Nesil iPod Touch, Yüz Tanıma Teknolojisine Sahip Olabilir

7. Nesil iPod Touch, Yüz Tanıma Teknolojisine Sahip Olabilir

Apple’ın son yıllarda ihmal ettiği iPod Touch, yeniden ayağa kalkabilir. Geçtiğimiz günlerde sızdırılan iOS 11 Golden Master sürümünde bulunan bir kod, 7. Nesil iPod Touch’ın Face ID (yüz tanıma) teknolojisine sahip olabileceğini gösteriyor.

Apple Music hizmetinin devreye girmesiyle birlikte iPhone'u bir müzik merkezi haline dönüştürmek isteyen Apple, bu amaç doğrultusunda iPod Nano’yu ve iPod Shuffle’ı Apple Store mağazasından kaldırmıştı.

Geçtiğimiz günlerde sızdırılan iOS 11’in Golden Master sürümüne göre, iPod Touch Face ID'ye sahip olabilir. Benjamin Geskin yaptığı açıklamada, ‘iPod 8,1’ olarak kodlanmış bir aygıtın varlığından söz etti Setup.app içindeki bir dizede bulunan "Unlock your iPod with your Face" ifadesi, iPhone X’e gelen Face ID teknolojisini, iPod Touch’un da destekleyeceğini gösteriyor.

Ancak Geskin, böyle bir güncellemenin yalnızca yeni bir iPod’un çıkmasıyla mümkün olabileceğini söylüyor. Muhtelemen iPod yazılımı Face ID desteğine sahip değildir. Dolayısıyla Apple yeni bir iPod tanıtarak herkesi şaşırtabilir.

iPod Touch, son olarak 2015 yılında güncellenmişti. Apple’ın tanıtacağı yeni nesil iPod, muhtemelen A9 veya A10 yongasına sahip olacak ve depolama seçenekleri de Apple’ın yeni iPhone’larıyla tutarlı bir şekilde olacak. Dolayısıyla, iPod Touch’ın standart depolama seviyesi 32GB yerine 64GB’ye yükselebilir. Aynı zamanda 256GB’lık bir depolama seçeneğine de sahip olması oldukça muhtemel.

iPod’lar, iPhone ve iPad’in, hatta Watch serisinin pazardaki artan popülerliği karşısında arka planda kalmıştı. Apple muhtemelen, iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın getirdiği yeniliklerden iPod Touch’ın da yararlanmasını istiyor.

Apple, son dakika yapacağı sürprizle yeni bir iPod duyurabilir, ancak iPhone, Apple Watch ve Apple TV üzerindeki ilgiyi kaybetmemek için daha sessiz bir etkinlikte de yeni nesil iPod’u tanıtabilir.

İlk olarak 2005 yılında satışa sunulan iPod’lar, bir dönemin ellerinden düşürmediği cihazlardı. Bakalım Apple yeni güncellemesiyle, iPod satışlarını yeniden artırabilecek mi?

Apple iPhone 8 Etkinliği'nden Neler Bekliyoruz?

Tanıtımına 1 Gün Kala Kesinleşen iPhone 8 Özellikleri

Bu Sefer de iOS 11 Duvar Kağıtları Sızdı

YORUMLAR