762 Metre Yükseklikten Düşen iPhone'u Sapasağlam Buldu

762 Metre Yükseklikten Düşen iPhone'u Sapasağlam Buldu

Kanada'da bir kadın iPhone'unu 700 metre yükseklikten aşağı düşürdü. Teknik olarak imkansız ama daha sonra Find My iPhone uygulaması sayesinde telefonunu sapasağlam bir şekilde buldu.

Telefonların düşme testlerine maruz kaldığını bir çok kez görmüşsünüzdür. Genellikle 30 ila 60 cm yükseklikten düşme testlerine maruz bırakılan telefonların dayanıklıkları aldıkları hasara göre değerlendiriliyor. Çoğu zaman kullanıcılar bu sonuçlara göre alacakları telefonları tercih edebiliyorlar. Geçtiğimiz gün Kanada'da ilginç bir olay yaşandı. Bir iPhone 2 bin 500 feet (yaklaşık 765 metre) yükseklikteki uçağın camından aşağı düştü. Uçak yere indikten sonra cihazdan umudunu kesmeyen sahibi, şaşırtıcı bir şekilde telefonu sapasağlam bulmayı başardı.

Kanada'da gerçekleşen bu ilginç olay Jeannine Buck adında bir kadının başına gelmiş iPhone 5S'e sahip olan kadın uçuş sırasında rüzgarın etkisiyle telefonunu uçağın camından aşağı düşürmüş. 2500 feet yükseklikten düşen telefonu metal ve cam yığını bir şekilde bulmayı bekleyen kadın, Find My iPhone uygulamasını kullanarak telefonunu bulmaya çalışıyor ve uğraşları sonucunda bir parkta telefonunu bulmayı başarmış. Telefonunu bulduğunda cihazın çalışır bir şekilde neredeyse çiziksiz bir şekilde düşüşten kurtulduğunu görerek mutlu olmuş.

Telefonun sağlam bir şekilde kalmasına düştüğü yerdeki ağaçların ve çalıların yardımcı olduğu tahmin ediliyor. Yine de bu olayın elbette viral bir iPhone reklamı olabileceği ihtimali de yüksek.

Siri'nin 1064 Emojiyi Okuması Yarım Saatini Aldı

Apple Yapay Zeka Çalışmaları Yapan Bir Şirketi Satın Aldı

YORUMLAR