8 Binden Fazla Telefon Çalan Samsung Çalışanı Tutuklandı

8 Binden Fazla Telefon Çalan Samsung Çalışanı Tutuklandı

Bedensel engelli bir Samsung çalışanı, şirketten 8.474 adet akıllı telefon çaldığı gerekçesiyle tutuklandı. Adı Lee olan adamın cihazları, Samsung’un Güney Kore’nin Suwon şehrinde bulunan üretim merkezinden çaldığı belirlendi.

Suwon’da bulunan fabrikada üretilen akıllı telefonlar, buradan distribütörlere ve mağazalara satılmak üzere yola çıkıyordu. Ancak, Lee telefonlar satışa çıkmadan bir kısmını kendine ayırdı. Lee’nin hırsız olduğu piyasaya henüz sürülmeyen akıllı telefonlar Vietnam’a doğru yoldayken anlaşıldı. Ayrıca Lee’nin hırsızlık faaliyetlerini iki yıl boyunca sürdürdüğü öğrenildi.

Lee’nin Aralık 2014 ve Kasım 2016 tarihleri arasında, sürdürdüğü bu hırsızlık faaliyetlerinden yaklaşık 800 milyon Won (yaklaşık 2.5 milyon Lira) gelir elde ettiği belirlendi. Ayrıca Lee’nin, bu zamana kadar yakalanmamasının sebebi, telefonları kaçırdığı esnada Lee’nin tekerlekli sandalye kullanıyor olmasından dolayı X-ray cihazlarına girmemesiydi.

Polisin belirlemelerine göre Lee, hırsızlıktan elde ettiği paranın büyük bir kısmını kumar oynayarak aklamış. Öte yandan bu durum, Samsung’un şirket çapında yaşadığı ilk skandal değil, geçtiğimiz şubat ayında da şirketin patronu Lee Jae-yong rüşvet ve denizaşırı varlık gizleme gibi suçlarla davalık olmuştu. Belki de "Balık baştan kokar" sözü doğrudur, kim bilir?

Google'ın Belgelerini Çalmakla Suçlanan Uber Çalışanı İşten Çıkarıldı

CEO, 'Hindistan Çok Fakir' Dedi, Hackerlar Milyonlarca Snapchat Hesabı Çaldı

YORUMLAR