800 Bin TL Ödüllü Zula Süper Ligin Şampiyonu Belli Oldu

4 Ağustos'ta başlayan Zula Süper Liginde 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray E-spor takımları lig boyunca kıyasıya rekabet etti. Zula severlerin yakından takip ettiği e-spor turnuvasının kazanan takımı ise Galatasaray oldu.

Uzun bir sürenin ardından Zula Süper Ligi'nin sonuna gelindi. 800 bin lira ödüllü ligde GS ve FB e-spor takımları kıyasıya mücadele verirken bu atışmanın kazanan tarafı GS oldu. Zula Süper Lig finalini ekranları başında 100 binin üzerinde kişi izlerken turnavının toplam izlenmesi ise 3 milyonu geçmeyi başardı.

"Galatasaray E-spor Takımını Dünyaya Duyuracağız"

Hem şampiyonluğu hem de ödülü kazanan Galatasaray'da takım kaptanı Aytekin Yelmeç açıklamalarda bulundu. Yelmeç, "5 yıl önce oyunlara başladım. Zula'da 4 yıllık profesyonel oyuncuyum. Ezeli rakip Fenerbahçeyi çok iyi analiz ettik. Bugün net skorlarla 3-0 yendik." ifadelerini kullandı. Turnuvaya yoğun ilgi gösterildiğini belirten kaptan, "Galatasaray Espor'un adını dünyaya duyuracağız" dedi.

Finalde kaybeden FB takım kaptanı Kaan Pehlivan ise rakip takımı kutlamayı ihmal etmedi. "Galatasaray Espor şampiyon oldu. Onların bizden daha hazırlıklı olduklarını gözlemledik. Tabii ki de Galatasaray ve Fenerbahçe arasında bir rekabet var. Ancak burası bir espor arenası ve burada renklere fazla yer yok." ifadelerini kullanan Pehlivan sözlerini şu şekilde bitirdi: "Önümüzdeki turnuvada kendi potansiyelimizi kanıtlayacağız"

Toplamda 56 maçın yapıldığı Zula Süper Liginde son hafta birincisi Galatasaray Espor, ikinci 1907 Fenerbahçe, üçüncü Oyun Hizmetleri, dördüncü Outlaw Esports oldu. Fakat Zula'nın geliştiricisi InGame Group Kurucu Ortağı Genco Alp bu turnuvaların devam edeceğini dile getirdi.