9.7 inç iPad Pro, 4K Video Çekimi Yapabilecek

9.7 inç iPad Pro, 4K Video Çekimi Yapabilecek

Apple’ın 21 Mart’ta düzenleyeceği tahmin edilen etkinliğinde tanıtacağı cihazlardan birisi de mevcut iPad Pro’nun mini sürümü olacak. Peki 9.7 inç iPad Pro hakkında neler biliyoruz?

İlk olarak iPad Air 3 olarak geleceği tahmin edilen ancak etkinlik haftasına girdiğimizde iPad Pro ismiyle tanıtılacağı söylenen yeni iPad’i canlı olarak görmemize çok az bir zaman kaldı. Haliyle sızıntıların ardı arkası kesilmiyor. Apple’a yakın olduklarını belirten kaynaklardan sızan bilgilere göre Mart ayının üçüncü haftasında tanıtılacak yeni iPad, iPad Pro’nun ufaltılmış sürümü olacak.

9.7 inç 4K çözünürlük sunan ekrana, A9X işlemci ve 4GB RAM’e, arka yüzünde 4K video çekimlerine izin veren 12 megapiksel kameraya ve dört adet hoparlöre sahip olacağı konuşulan yeni iPad Pro’nun – ayrı olarak satılan - Apple Pencil ve Smart Keyboard aksesuarlarıyla da uyumlu olacağı tahmin ediliyor.

Apple’ın Mart etkinliğinde tanıtacağı tek cihazın iPad Pro olmayacağını biliyoruz. Küçük ekranlı iPhone kullanmayı seven kullanıcıları etkileyecek yeni 4 inç iPhone modeli (iPhone SE, iPhone 5 SE olacağı tahminler arasında) ve ufak bir ihtimal Apple Watch’un yenilenmiş sürümünü de aynı etkinlikte görebiliriz.

Apple iPad Pro Özellikleri

YORUMLAR