97 Yaşındaki Adamın Tesla ile İmtihanı

97 Yaşındaki Adamın Tesla ile İmtihanı

Zac Carmi isimli bir Tesla sahibi, 97 yaşındaki dedesine elektrikli arabasını ve onun nasıl çalıştığını anlatmak istemiş ve hazırladığı videoyla o sempatik anları bizlerle paylaşmayı da ihmal etmemiş.

Son günlerde internette izleyebileceğiniz en sevimli videolardan bir tanesini hazırlayan Carmi, öncelikle 97 yaşındaki dedesinin evine gidiyor ve ona elektrikli arabalarla ilgili malumatlar veriyor. Elektrik ile çalışan arabaların 3-4 saat arasında yol gidebildiklerini ve bunun da yaklaşık olarak 400 kilometreye tekabül ettiğini söyleyen Zac Carmi, daha ilk bilgisinden dedesini şaşırtmayı başarıyor. 

Verdiği küçük detayların ardından arabanın nasıl çalıştığını göstermek için yaşlı adama küçük bir tur attıran Carmi, bu sırada da arabanın çalışma mekaniklerine dair bilgiler veriyor. Bütün arabanın ortadaki dokunmatik ekrandan kontrol edilebildiğini, bu ekrandan koltuk ısıtlarının dahi açıldığını öğrenen yaşlı adam küçük şoklar yaşarken, arabanın hiç ses çıkarmadan inanılmaz hızlara çıktığını gördüğünde ise "sanki uçaktayım" şeklinde bir tepki gösteriyor. Bataryanın nasıl şarj olduğunu da öğrendikten sonra Tesla'yı oldukça sevdiğini söyleyen yaşlı adamın yaşadığı o şaşkınlığı ise hemen aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. 

Tesla'nın Üreteceği Elektrikli TIR Tamamen Sürücüsüz Olabilir!

Tesla Model S'in Menzil Rekoru Yeniden Kırıldı

Tesla'nın Güneş Panelli Çatılarının İlk Müşterilerinden Birisi Elon Musk Oldu

YORUMLAR