99 Pound Etiket Fiyatlı GoNote Mini Netbook Bilgisayar Tanıtıldı

99 Pound Etiket Fiyatlı GoNote Mini Netbook Bilgisayar Tanıtıldı

Ergo Electronics isimli teknoloji şirketi sadece 99 Pound etiket fiyatına sahip olacak bir netbook tanıttı. GoNote Mini adı verilen netbook bilgisayar, ekonomik bilgisayar dünyasına etki edebilecek özelliklere sahip.

Hızlı bir şekilde donanım özelliklere göz attığımızda öncelikle 1.2 GHz frekansında çalışan ARM Cortex-A8 mimarisine sahip tek çekirdekli bir işlemciyle karşılaşıyoruz. Bu işlemciyse 1 GB değerinde bir ara bellek yani RAM birimi eşlik ediyor. İşletim sistemi olarak Android 4.0 Ice Cream Sandwich seçilmiş.

4 GB boyutunda dahili depolama alanı bulunan üründe 3000 mAh değerin bir batarya donanımı konumlandırılıyor. Wi-Fi bağlantı yeneteği bulunan cihaz Google Play mağazası üzerinden indirilebilecek uygulamalar kullanılabiliyor.

7.9 x 4.7 x 0.9 inçlik boyutları bulunan cihazın ekranı 7 inç. Nisan ortasından itibaren İngiltere’de satışa çıkacak olan bilgisayarın oluşturulma amacı çocukların teknolojiye ulaşmalarını kolaylaştırma ve onlara bu dünyanın eğlenceli yanlarını gösterme şeklinde ifade ediliyor.

GoNote Mini’nin Türkiye’de satılıp satılmayacağı henüz bilinmiyor.

Angry Birds'ün Çizgi Filmi

YORUMLAR