9GAG Türkiye Paylaşımları ile Dolup Taştı

9GAG Türkiye Paylaşımları ile Dolup Taştı

Dünyanın en büyük eğlence platformlarından 9GAG'in gündeminde bu aralar Türkiye var. Ülkemiz hakkında ilginç bilgilerin paylaşıldığı "Türkiye Hakkında Eğlenceli Gerçekler" başlığı o kadar tutuldu ki, kısa sürede bütün dünyada en çok ilgi gören konular arasına girdi. Bu topraklar hakkında neler demişler gelin hep birlikte bakalım:

9GAG üyelerinin yorumları belki de normal hayatta aklımıza gelmeyen bazı bilgileri kapsıyor. Mesela bir görselde, dünyada kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren ilk ülkelerden biri olduğumuz yer alıyor. Dünyadaki fındıkların yüzde 70'!nin Türkiye'de üretildiği, 82 binden fazla cami olduğu, 14 milyon üye sayımız ile Facebook'un en çok üyeye sahip ülkeler listesinde üçüncü olduğumuz ve buna benzer birçok bilgi de dikkat çekiyor.

Paylaşımlara yorum bırakan üyeler ise Tarkan’ın Murat Boz'dan daha doğru bir tercih olacağını, Eti Tutku'nun muhteşem bir bisküvit olduğunu, Türkiye'deki ünlüler listesini hak eden tek kişinin Atatürk olduğunu, pek çok gazetecinin hapiste olduğunu ve 6 bin yıldır şarap ürettiğini içeren bilgiler paylaştılar. 

9 binden fazla puan ve 2,300'den fazla yorum alan Türkiye Hakkındaki Eğlenceli Gerçekler, açıkçası hepimizin yüzünü güldürdü. Bakalım ilerleyen dönemlerde bizim hakkımda ne gibi paylaşımlar yapılacak.

9GAG'in Mobil Aksiyon Oyunu Redhead Redemption Çıktı!

YORUMLAR