A Way Out 1 Milyondan Fazla Sattı

A Way Out Satışları

Çıkışı uzun süredir heyecanla beklenen co-op macera oyunu A Way Out kısa sürede büyük ilgi gördü. 23 Mart’ta PlayStation 4, Xbox One ve PC için piyasaya çıkan oyun sinematik yapısıyla farklı bir deneyim yaşatıyor. Çıkışından itibaren yaklaşık 2 haftalık süreçte bu kadar büyük bir başarı yakalamasını kimsenin beklemediği oyun, bu süreçte 1 milyondan fazla satıldı.

A Way Out’un yapımcısı Hazelight Games, oyunun 2 haftada 1 milyondan fazla sattığını Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Şirket paylaşımında şunları söyledi: “Az önce, A Way Out’un sadece 2 hafta içinde 1 milyondan fazla kopyasının satıldığını öğrendik! Bunun bizim için ne anlama geldiğini kelimelerle ifade etmek mümkün değil. Destekleriniz için hepinize teşekkürler!”.

Oyun, sinematik bir akışa sahip yapısıyla farklı bir deneyim sunuyor. Ancak oyunu tek kişi oynamak mümkün olmuyor, mutlaka 2 kişi oynamak gerekiyor. Çünkü oyunda idare edilmesi gereken 2 karakter bulunuyor. Leo ve Vincent adındaki bu iki karakter, birlikte hareket ederek bulundukları hapishaneden kaçmaya çalışıyor. Co-op olarak oynanan A Way Out’ta kimi zaman gizli ve sessiz bir biçimde ilerlerken kimi zaman da kendimizi aksiyon dolu çatışmaların içinde buluyoruz. 

Hazelight Studios Yönetmeni Josef Fares daha önce de 2013 yılında Brothers: A tale of Two Sons oyununu yönetmişti. O oyun da 2015 yılı itibariyle 800 bin adet satmıştı. Ancak A Way Out, sadece 2 haftada 1 milyondan fazla satarak çok daha büyük bir başarıyı şimdiden elde etmiş durumda.