ABD'de 300 iPhone X Çalındı

iPhone X hırsızlık

Amerika Birleşik Devletleri’nin San Francisco şehrinde yaşanan telefon hırsızlığı filmleri aratmadı. Beyaz bir minibüs ile Apple mağazasına ürün taşıyan kargo arabasının yakınına gelen hırsızlar, muhtemelen planlı şekilde seçtikleri, kargo arabasından yüzlerce iPhone X çalmayı başardılar.

Çarşamba günü gerçekleşen olay, San Francisco’da bulunan Apple mağazasına teslimat yapacak kargo arabasının, mağazanın önüne yanaşmasının ardından gerçekleşti. Kargocunun mağazanın içine girmesinden sonra harekete geçen kapüşonlu üç hırsız, Dodge minibüsleriyle arabanın yakınına geldiler ve teslim edilmeye hazır 313 iPhone X’i çaldılar.

Her telefonun 999 dolar fiyat etiketiyle satılacağı düşünülürse, toplamda 370,000 dolarlık vurgun yapan hırsızların hesap etmediği küçük bir ayrıntı vardı: Telefonların seri numaraları. Teslim edilen bütün telefonların seri numaralarının kayıtlı olması sebebiyle satılamayacaklarını belirten polis amirleri, “Find My iPhone” gibi servislerin yardımıyla da çalınan telefonların yakın zamanda yerlerinin bulunacağını söylediler.

Stonestown mağazasından iPhone X ön siparişi verenleri mağdur etmemek adına harekete geçen Apple da çalınan telefonların yerine hemen yenisini göndererek, ön sipariş yapan kullanıcıların telefonlarına zamanında ulaşmasını sağladı.

YORUMLAR