ABD, IŞİD ile Savaşında Siber Bomba Kullanmaya Başladı

ABD, IŞİD ile Savaşında Siber Bomba Kullanmaya Başladı

ABD, IŞİD’le mücadele yöntemlerini çeşitlendirmeye devam ediyor. Hükümet şimdi de terör örgütüne "siber bomba" atmaya başladı.

ABD’nin terör örgütü IŞİD’le mücadelesinde askeri müdahalenin dışında siber savaş yöntemlerini kullandığı yeni bir bilgi değil. Ancak bu siber savaşın yeni bir boyutu daha ortaya çıktı.

ABD Savunma Bakan Yardımcısı Robert Work yaptığı açıklamada, "IŞİD’e siber bombalar atıyoruz, bu yöntemi daha önce hiç denemedik" dedi.

Siber bomba nedir?

Yapılan açıklamaya göre ‘Bombalı siber saldırıların’ hedefi sadece terör örgütünün iletişimini sekteye uğratmak değil, aynı zamanda teröristleri yanıltmak. Söz konusu saldırılar, IŞİD komutanlarını taklit ediyor, terör örgütü birliklerini havada ve karada savunmasız oldukları noktalara çekiyor böylece onları tuzağa düşürüyor. 

Elektronik sinyallerin karıştırılması, iletişim araçlarının hack’lenmesinde yeni bir teknoloji olmamakla birlikte ‘siber bombalar’ başarılı olursa, konvansiyonel savaş ve siber savaşın birbirinden ayrılamaz bir ikili olduğu kanıtlanmış olacak. Siber bombaların, bu sayede ABD birliklerine sahada taktiksel avantajlar sağlayacağı düşünülüyor.

Anonymous'un IŞİD Trolleme Günü Başladı, İşte İlk Görüntüler

Anonymous Savaş Açtığı IŞİD'e Acımadı

Anonymous IŞİD'i Bu Sefer Viagra Reklamıyla Trolledi!

YORUMLAR