ABD'de Her 4 Kişiden 1'inde Tablet Var

ABD'de Her 4 Kişiden 1'inde Tablet Var

Internet & American Life isimli araştırma şirketi tarafından yapılan son araştırmalara göre ABD halkının %25’inin birer tablete sahip oldukları açıklandı. Yani son bilgilere göre ABD’de yaşayan her dört kişiden biri tablet kullanıcısı. Bununla birlikte e-kitap okuyucu sahip kişi oranı ise yüzde on sekiz.

Geçtiğimiz yıllarda e-kitap okuyucularının sayıları oldukça fazlaydı. Türkiye’de elektronik kitap hazırlama ve okuma alışkanlığı bulunmadığından ülkemizde hemen hemen yok denecek kazar az bir kitlenin kullandığı söz konusu cihazlar ABD’de uzun süredir kullanılıyor. Buna bağlı olarak belli bir kitle de mevcut. Ancak son araştırmalar o kitlenin tablete kaydığını ve tablet kullanıcılarının e-kitap okuyucularına göre daha fazla sayıya ulaştıklarını gösteriyor. Bir önceki yıla göre yaklaşık olarak yüzde onluk bir azalma söz konusu e-kitap okuyucularında.

Görünen o ki tablet kullanıcılarının sayıları artmaya devam edecek ve e-kitap okuyucular gittikçe terk edilen eski bir mobil teknoloji ürünü olarak anılacaklar.

Galaxy S3 için 3000 mAh'lik Batarya mı Geliyor?

YORUMLAR