ABD'de Trump Karşıtı Hackerlar Otoban Sinyallerini Hacklediler

ABD'de Trump Karşıtı Hackerlar Otoban Sinyallerini Hacklediler

Hackerler protesto konusunda çağ atlayarak, artık otobanlarda bulunan elektronik tabelaları da hedef almaya başladılar. Büyük olasılıkla eylemciler, politik olarak bu yöntemin daha etkili olabileceğini düşünmüş olmalılar.Amerika'nın Modesto isimli şehrinde otobanlardaki elektronik yol işaretlerine saldıran muhalif bir hacker grubu, tabelalara Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump aleyhinde sloganlar yazarak uzun süre işaretleri işgal ettiler.

Yol tabelalarına çok da terbiyeli protesto sloganları yazmayan hackerler. Kullandıkları üslupta da oldukça aşırıya kaçtılar. İşin en ilginç tarafı bu eylem, Twitter'da büyük yankı buldu. Öte yandan, karayolu görevlileri, bu sloganların yerlerine yeni tabelalar gelmeden sıkıntıyı gideremediler.

Özellikle ABD'de elektronik yol tabelalarını hacklemek, bir trend olma yolunda hızla ilerliyor. Trump'a karşı bu tip sloganlar ABD'de daha önce farklı bölgelerde de gerçekleşmişti. İlk otoyol tabelası eylemi, Trump'un Başkanlık yemini esnasında yapılmıştı.

Ancak ABD'de elektronik otoyol tabelaları sadece politik sebeplerle hacklenmiyor. Bazen otoyol devriyelerini hedef alan slogan ve protestolara da rastlamak mümkün olabiliyor.

Donald Trump Artık İnternete Erişemiyor!

Donald Trump’ı Twitter’dan Atabilmek İçin Para Topluyorlar

YORUMLAR