Abdullah Gül'ün Onaylı Twitter Hesabı Hacklendi!

Abdullah Gül'ün Onaylı Twitter Hesabı Hacklendi!

Türkiye’mizin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün aktif olarak kullandığı 6 milyondan fazla takipçi tarafından takip edilen onaylı Twitter hesabı hacklendi.

Börteçine Siber Tim isimli hacker grubu bugün öğle saatlerine doğru Abdullah Gül'ün Twitter hesabını ele geçirdi. Eski Cumhurbaşkanının onaylı olmasına rağmen ele geçirilen sosyal medya hesabı 1 saat boyunca hacker grubunun yönetiminde kaldı.

Abdullah Gül'ün hesabına saldıran kişiler "öncelik bu hesaba bir süre misafir olacağız daha sonra zaten geri alınacaktır.." mesajını yayınlayarak Twitter hesabının hacklendiğini belli etti. Daha sonra kendilerine ait fotoğrafları profil resmi ve kapak resmi olarak ayarladılar. Siyah rengin ağırlıklı olduğu bu fotoğraflar hesap tekrar geri alınana kadar aktif halde kaldı.

1 saat boyunca sürekli Tweet atan grup, attığı tweetleri numaralandırarak vermek istediği mesajı düzene soktu. Twitter hesabında Türk bayrağı paylaşıldı ve hesap hackerlerin elindeyken de takipçi sayısı artmaya devam etti. 6 milyondan fazla takipçi tarafından takip edilen bir hesabın onaylı olmasına rağmen bu kadar kolay hacklenebilmesi ise akıllarda soru işareti bıraktı.

Hesap yaklaşık 1 saat sonra Abdullah Gül tarafından geri alındı ve atılan tweetler temizlendi. Bu hacklenme olayı hafta sonu haberlerinde büyük bir yankı bulurken atılan tweetlerle hacker grubu fikirlerini milyonlarca kişiye ulaştırmayı başardı.

Twitter Neydi, Ne Oldu?

Bir Kişi 750 Bin Twitter Hesabı Açarak Satış ve Pazarlama Yaptı

Twitter uygulamasını aşağıdaki bağlantılardan güvenli olarak indirebilir ve hızla değişen gündemi anında takip edebilirsiniz.

YORUMLAR