Acer, CES 2015'te 15.6 İnç Ekrana Sahip İlk Chromebook'u Tanıttı

Acer, CES 2015'te 15.6 İnç Ekrana Sahip İlk Chromebook'u Tanıttı

Düşük maliyete sahip olan Chromebook'ları biliyorsunuz. Chrome tarayıcı ve diğer Google servislerinin yüklü olarak geldiği Chromebook'lar özellikle sık sık seyahat een çalışanlar için hem taşıması kolay hem de kullanımı pratik olması nedeniyle çoğu zaman hayat kurtatıyor. Küçük ekranlı olmaları nedeniyle tercih etmeyenler için ise Acer, CES 2015'te yeni 15.6 inç ekrana sahip Chromebook'unu tanıttı.

Las Vegas'ta düzenlenen CES 2015'te hafta sonu tanıtımı yapılan Acer Chromebook 15, Dünya üzerinde 15.6 inç ekran büyüklüğüne sahip olan ilk Chromebook olma özelliğini taşıyor. Ufaklığı ve sadeliği nedeniyle tercih edilen Chromebook'ların da boyutu git gide büyüor ve çok yakında dev ekranlı Chromebook'lar görmemiz muhtemel.

Chromebook piyasasının hareketlenmesine neden olacak olan Acer Chromebook 15'in çıkış tarihi hakkında bir açıklama yapılmadı. Fakat fiyatının 249 Dolar'dan başlayacağı belirtildi 15.6 inç'lik ekranla birlikte 1080p görüntü kalitesine sahip olan Acer Chromebook 15, Acer tarafından farklı donanım parçaları ile sunulacak. Yani kullanıcılar ihtiyaçları doğrultusunda parça seçimi yapabilecekler. Bu şekilde de fiyatı değişecektir.

Intel Core i3 yada Celeron işlemci, 2 GB yda 4 GB ve 16 GB yada 32 GB SSD seçeneklerinden ihtiyacınızı karşılayacak olanları belirleyerek Acer Chromebook'u çıktığında satın alabilirsiniz.

Laptop ve Notebook'lara göre hala çok daha ucuz ve işlevsel olan Chromebook'lar, özellikle yurt dışında pek çok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Program yükleme yapamasanızda internet üzerindeki tüm işlemlerini yapmanızı sağlayan Chromebook'lar Google'ın Drive, Gmail ve YouTube gibi popüler ve diğer tüm servislerini de kolayca kullanabilmenizi sağlıyor.

2014'ün En İyi Akıllı Telefonları

YORUMLAR