Acer Jade Primo'ya Windows 10 Dopingi!

Acer Jade Primo'ya Windows 10 Dopingi!

Berlin'de düzenlenen IFA (Uluslararası Elektronik ve Haberleşme Fuarı) mobil teknolojide çığır açan yenilikleri gün yüzüne çıkarıyor.

Akıllı cihazlarda yazılım savaşı çetin bir şekilde Android-iOS arasında sürse gelse de Windows da bu yarışta adından söz ettirmiyor değil. Tayvanlı teknoloji devi Acer, yeni çıkaracağı Jade Primo modelinin Windows 10 Mobile sürümüyle satışa sunulacağını aktardı. Kablosuz mouse ve klavye desteğiyle minik bir bilgisayar havası vereceği düşünülen Acer Jade Primo'nun teknik özellikleri de paylaşıldı. Snapdragon işlemci kullanacak olan Jade Primo'nun 21 megapixel çözünürlüğünde arka kamerası, özçekim için ise 7 megapixel ön kamerası olacağı ifade edildi.

Prototipinin fuarda detaylıca tanıtıldığı Acer Jade Primo'nun satış fiyatına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken, Acer Jade Primo'nun en geç 2016 ortalarında raflardaki yerini alacağı tahmin ediliyor.

Microsoft'un özlemini çektiği mobil sıçramayı yakalaması Acer ile mümkün olur mu bilinmez ama Jade Primo'nun 21 ve 8 megapixel çözünürlükteli iki kamerası pek çok kullanıcıyı cezbedecek gibi görünüyor.

IFA 2015 fuarı 9 Eylül'e kadar devam edecek.

Acer'ın Projeksiyonlu Telefonu Predator 6!

YORUMLAR