Acer Kavisli Ekrana Sahip Yeni Canavarını Duyurdu

Acer Kavisli Ekrana Sahip Yeni Canavarını Duyurdu

IFA fuarı sırasında sahneye çıkan Acer yetkilileri, dünyanın ilk kavisli ekranına sahip laptobunu duyurdular. Acer Predator X21 olarak isimlendirilen alet, ismine yakışır donanım özelliklerini de barındırıyor.

Acer Predator X21, 21-inch kavisli ekranıyla ön plana çıkıyor. 2560 x 1080 çözünürlüğe sahip olan ekran, günümüzün son teknoloji donanım ürünleriyle destekleniyor. İşlemci olarak Intel'in yedinci jenerasyon Core i7'sini kullanan laptop, ekran kartı olarak iki adet SLI bağlantılı GTX 1080 barındırıyor. İki ekran kartından aldığı güçle birlikte yakın zaman önce kullanılmaya başlanan NVIDIA G-Sync teknolojisini de kullanan Predator X21, böylece kavisli ekranında daha iyi yenileme zamanları gösterebiliyor. Tüm bunların yanında laptobun yaklaşık 7.7 kilogram olduğunu da hatırlatalım.

Klavye olarak arkadan ışıklandırmalı Cherry MX tercih eden Acer, ses sistemi olarak ise kendine özgü 4.2 kanallı bir hoparlör seçmiş. Predator X21'de Gigabit'in ethernet poru kullanılırken, güçlü de bir Wi-Fi portu yer alıyor. Ayrıca laptobda 2 USB Type-A, 1 USB Type-C girişine yer verilirken, 2 DisplayPort'u ve bir HDMI çıkışı bulunuyor. Böylesine özelliklere sahip olan Acer Predator X21, ekim ayında piyasaya sürülecek ve Avrupa'da 799 euro yaklaşık 2.600TL fiyat etiketiyle satılacak.

Acer Liquid Zest Plus 5000mAh Bataryayla Geliyor

Acer Predator 8 Dünyanın İlk Oyun Tableti Olarak Tanıtıldı

YORUMLAR