Acer Liquid Zest Plus 5000mAh Bataryayla Geliyor

Acer Liquid Zest Plus 5000mAh Bataryayla Geliyor

Acer, bugün New York'ta düzenlediği bir etkinlikle yeni ürünlerini tanıttı. Tanıtımda yeni bilgisayar modelleri ağırlıklı olsa da Acer Liquid Zest Plus isimli 5000mAh batarya kapasitesi ile dikkatleri çeken yeni telefonunu da gösterdi. 

Acer Liquid Zest Plus, herhalde son zamanlarda gördüğümüz en ilginç isme sahip telefon modellerinden bir tanesi. Likit Tat ya da Likit Zevk gibi bir anlama gelen telefon, 5.5-inch ekran boyutuyla karşımıza çıkacak. Arka tarafta Acer'ın "üçlü-fokus" dediği bir özelliği kullanan 13 megapiksellik bir kamera yer alırken, ön tarafta 5 megapiksellik bir kamera yer alacak. 2GB RAM kullanacak olan telefon, 16GB dahili depolama hafızası ile kullanıcıların hizmetine sunulacak.

İşlemci olarak 1.3GHz çalışan MediaTek MT6735 tercih edilmiş ve grafik işlemcisi olarak Mali-T720 kullanılmış. Bunlarla birlikte telefonun en dikkat çekici özelliği ise kuşkusuz batarya kapasitesi. Samsung Galaxy S7'nin 3000, LG G5'in ise 2800mAh batarya kullandığını düşünürsek, ortaya batarya olarak oldukça güçlü bir telefonun çıktığını söyleyebiliriz. Keza daha önce ASUS da 5000mAh seviyesinde batarya kullanacağını açıklamıştı. Oldukça güzel özelliklere sahip olan telefonun yurtdışındaki satış fiyatı ise 250 dolar yani 710TL olacak. 

Acer Yeni Amiral Gemisi Liquid Jade 2'yi Tanıttı

Acer'dan Çocuklara Özel Tablet: Iconia One 8

Acer Aspire R 14 Türkiye Satışları Başladı

YORUMLAR