Acer'dan Çocuklara Özel Tablet: Iconia One 8

Acer'dan Çocuklara Özel Tablet: Iconia One 8

Tayvan merkezli teknoloji şirketi Acer, CES 2016 fuarında tanıtmak için hazırladığı, çocuklara özel olarak üretilen tableti Iconia One 8 hakkında etkinlikten önce basına ufaktan bilgiler paylaştı.

Acer performanslı ürünlerinin yanı sıra düşük fiyat etiketine sahip olan farklı cihazlar da üretmek istiyor. Bu düşüncesi için attığı ilk adımlardan birisi olan Iconia One 8, fiyatı ve özellikleriyle adeta küçük çocukların oyuncağı olmak için üretilmiş.

Iconia One 8 tableti, 8 inç ekran boyutuna ve IPS teknolojisine sahip olan bir ön panele sahip. 1 GB RAM ve 16 GB ROM'u sayesinde ufak oyunları rahatlıkla çalıştırabilen bu tablet, gücünü dört çekirdekli MediaTek işlemcisinden alıyor. MicroSD desteği olmasına rağmen çok bir yarar oluşturmayacağını düşündüğümüz bu tablet, çocuklar için de ilerleyen zamanda yetmemeye başlayacak gibi görünüyor.

Acer'ın çocuklara özel olarak ürettiği tabletinde Kids Center ismini taşıyan bir uygulama mağazası bulunuyor. Bu mağaza sayesinde çocuklar için uygun olan içerikleri bir ara toplanmış ve çocukların uzak durması gereken diğer uygulamalar iste Kids Center'dan filtrelenmiş.

Üç farklı renk seçeneğine sahip olmasını beklediğiniz Iconia One 8, çocukların sağlığı için kullanım sınırlama gibi diğer özelliklere de sahip. Bu arada bu düşük özelliklere sahip tabletin fiyatı ise 100 dolar civarında olacak.

Tüm CES 2016 Haberleri için Tıklayın

YORUMLAR