Acer'dan Windows 8 için Geri Adım

Acer'dan Windows 8 için Geri Adım

Bilindiği üzere Microsoft ve yeni işletim sistemi Windows 8'i en çok eleştiren firmalardan birisi de Tayvanlı PC üreticisi Acer'dı. Her fırsatta Windows 8'in PC pazarını arttırmak için yeterli verimi gösteremediğini ve Windows 8'in başarısız olduğunu dile getiren firma yavaş yavaş geri adım atmaya başladı gibi görünüyor.

Donanım pazarında Microsoft'un çabalarıyla birlikte trendi yükselmeye devam eden Windows 8 ile ilgili Acer şirketinin başkanı Jim Wong "Windows 8 yavaş yavaş yükselen bir trend yakalamayı başardı ve önümüzdeki aylarda yakaladığı bu ivme ile birlikte çok daha fazla talep göreceğine inanıyoruz" açıklamasında bulundu.

WSJ tarafından Wong ile yapılan ve NASDAQ.com tarafından yayınlanan röportaja göre Jim Wong, Microsoft'un Windows 8'in benimsemesi için harcadığı çabayı ayakta alkışladığını dile getirdi ama Redmond merkezli teknoloji devinin bu konuda PC üreticilerine nasıl yardımcı olduğu hakkında net bir bilgi vermedi.

Son gelen raporlara göre Microsoft, PC pazarındaki satış miktarlarını yükseltmek ve Windows 8 işletim sistemine sahip bilgisayarları kullanıcılara daha ucuz fiyatlarla sunabilmek için üreticilere lisans fiyatları konusunda büyük indirimler yaptığı söylentileri hala ortalıkta dolaşmaya devam ediyor.

Windows 8 Kullanıcıları Memnun

YORUMLAR