Acil Para Lazımsa En Yakın ATM Facebook Messenger'da

Acil Para Lazımsa En Yakın ATM Facebook Messenger'da

Facebook Messenger artık bağlantılarınıza para göndermenize olanak tanıyacak. Böylece sıkıntılı anlarda ATM aramak zorunda kalmayacaksınız.

Uygulama açıldığında klavyenin üzerinde beliren ‘$’ işareti zaten her şeyi anlatıyor. Bu işareti kullanarak ödemeler ara yüzüne geçebiliyorsunuz. Bu bölümde sadece göndereceğiniz meblağı buraya yazmanız yetiyor.

Bu noktada bir Visa veya MasterCard banka kartına ihtiyacınız var. iOS kullanıyor ve bu tip bir kartınız yoksa Apple Pay yoluyla da ödemelerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bu noktada Apple PIN kodunuz soruluyor.

Parayı bağlantılarınızın hesabına gönderene kadar bir süre geçecekse ya da bağlantınızın bir banka numarası yoksa, Facebook bu meblağı bünyesinde tutarak daha sonra şartlar olumlu olduğunda havaleyi gerçekleştirebiliyor. Böylelikle Facebook havalenizi güvence altına da almış oluyor.

Facebook’tan yapılan açıklamaya göre bu yeni özellik Android, iOS ve Web uygulamaları üzerinden sorunsuz bir şekilde çalışacak. ABD’de hizmete Nisan sonuna kadar girmesi bekleniyor. Şu anda Messenger havale sisteminin dünyada başka hangi ülkelerde hizmete gireceği açıklanmadı.

Facebook'tan Çok Kurnaz Bir Satın Alma Daha

Facebook Topluluk Standartlarını Güncelledi, Okumadan Geçmeyin

Facebook Kullanıcı Veritabanını Reklam Şirketlerine Açıyor

YORUMLAR