Açlık Oyunları Konseptli Online Hayatta Kalma Arenası ARK: Survival Of The Fittest Çıktı!

Açlık Oyunları Konseptli Online Hayatta Kalma Arenası ARK: Survival Of The Fittest Çıktı!

Steam'in en çok ilgi gören oyunları arasında olan ARK: Survival Evolved'ın geliştiricisi Studio Wildcard,, yeni online olarak oynanabilen hayatta kalma oyunu ARK: Survival Of The Fittest'ı erken erişimde oyun severlerin beğenisine sundu. Kendisini bir MOSA - çok oyunculu online hayatta kalma arenası olarak tanımlayan ARK: Survival Of The Fittest bize Açlık Oyunları filminden alışık olduğumuz bir macera sunuyor. Oyunda geniş bir arenaya konuk oluyoruz ve kabileler halinde diğer oyunculara karşı mücadele ederek hayatta kalmaya çalışıyoruz. Bu mücadelede kuralları oyuncular belirliyor. Tek dikkat edilmesi gereken şey ise zamana karşı yarışıldığı; çünkü zaman ilerledikçe arenanın etrafındaki sınırlar daralıyor ve bu sınırların dışında kalan oyuncular hayatta kalma mücadelesini kaybediyor.

ARK: Survival Of The Fittest Ücretsiz Olarak Oynanabilmekte

ARK: SotF, free to play sistemine sahip bir oyun olarak tasarlanmış. Oyuncular oyunu ücretsiz olarak indirip oynamaya başlayabiliyorlar. Oyunda 2 farklı sunucu seçeneğine sahiniz; birincisi rütbeli maçların yapıldığı ve turnuvalar gibi etkinliklerle ödüllerin dağıtıldı resmi sunucular, ikincisi ise rütbe sisteminin yer almadığı resmi olmayan sunucular. Karşılaşmalara başlarken karşılaşmanın ne kadar süreceğini, kaç oyuncunun katılacağını belirleyebiliyorsunuz. Oyun bir karşılaşmada maksimum 72 oyuncunun hayatta kalmak için savaşmasına imkan veriyor.

Kuralları Siz Koyuyorsunuz

ARK: Survival Of The Fittest'ta oyuncular arenaya atıldıklarından itibaren oyun stillerini ve nasıl bir yol izleyeceklerini belirliyorlar. ARK: Survival Evolved'dan alışık olduğumuz silah inşa etme sistemi bu oyunda da yer alıyor. Kaynak toplayarak yakın mesafede etkili silahlar, ok ve yay ve ateşli silahlar gibi silahlar inşa edip kullanabiliyorsunuz. Ayrıca oyunda aralarında ejderhaların da olduğu farklı yaratıkları evcilleştirip kullanabilmeniz mümkün. Dinozorların üzerinde savaşmak bir hayli keyifli.

Oyuna başladığınızda haritanın ortasına belli bir miktar kaynak bırakılıyor. Dilerseniz bu kaynaklar üzerinde hakimiyet kurmak için savaşabilir, dilerseniz saklanarak rakiplerinizi avlamak için doğru anı bekleyebilirsiniz. Ya da dinozor avına çıkıp bir tanesini evcilleştirebilir ve savaşta kullanabilirsiniz.

ARK: Survival Of The Fittest Sistem Gereksinimleri

ARK: Survival Of The Fittest minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

- 64 Bit Service Pack 1 yüklü Windows 7 işletim sistemi

- 2 GB Çift çekirdekli 64 Bit işlemci

- 4 GB RAM

- DirectX 10 uyumlu 1 GB video belleğe sahip ekran kartı

- DirectX 9.0c

- 37 GB boş depolama alanı

Eğer bilgisayarınız bu özelliklere sahipse oyunu hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

YORUMLAR