Activision ve Blizzard Entertainment GDC 2020'ye Katılamayacak

Oyun dünyasının iki önemli şirketi Activision ve Blizzard Entertainment da konferansa katılmayacaklarını resmi olarak duyurdular.

GDC 2020 dün iki büyük darbe daha yedi. Oyun dünyasının iki önemli şirketi Activision ve Blizzard Entertainment da konferansa katılmayacaklarını resmi olarak duyurdular.

Her iki şirket de katılmaktan vazgeçtiklerini Twitter hesapları üzerinden duyurdular. Hem Activision hem de Blizzard Entertainment, konferansın geliştiricileri için her daim büyük önem arz ettiğini ama sağlıklarının ve huzurlarının en yüksek öncelikleri olduğunu da sözlerine ekleyerek COVID-19 kaynaklı endişelerinden dolayı GDC 2020'ye katılımda bulunmayacaklarına resmiyet kazandırdılar.

Blizzard Entertainment şirketinin GDC 2020 kapsamındaki planlarının çoğu World of Warcraft ile alakalıydı. Mesela Oyun Yönetmeni Ion Hazzikostas "'15 Years of 'WoW': Designing for the Very, Very Long-Term"Baş Yazılım Mühendisi Kurtis McCathern "War Stories from Azeroth" ve Motor Grafikleri Mühendisi Max Rahm ise Intel sponsorluğunda "For the Alliance! 'World of Warcraft' and Intel discuss an Optimized Azeroth" seansı düzenleyecekti.

Dün itibarıyla GDC 2020 sayfasının 'Novel Coronavirus & GDC Information' kısmında bir güncellemeye gidildiği görülüyor. Yeni bildiriye göre, COVID-19 durumunun yakından gözlemlendiği ve katılımcıların sağlıklarının ve güvenliklerinin yüksek öncelik olduğu dile getirilmiş. Durumun değerlendirilmesinde bir değişiklik yaşandığı takdirde, GDC 2020'nin durumuna ilişkin mevcut bildirinin güncelleneceğinden de bahsedilmiş.

Mevcut durum devam etmesi ve büyük isimlerin konferanstan çekilmeye devam etmesi karşısında organizasyonun bir ertelemeye gidip gitmeyeceği merak konusu oldu. Gelişmeleri takip edeceğiz.

YORUMLAR