Activision'dan Büyük Call of Duty Black Ops Zombies Ayıbı!

Activision'dan Büyük Call of Duty Black Ops Zombies Ayıbı!

Call of Duty serisinin yayıncısı ve daha birçok farklı hit oyunun oyunculara sunulmasını sağlayan firma Activision son yaptığı değişiklikle oyuncuların tepkisini çekti. FPS türünün en çok ilgi gören oyun serilerinden olan Call of Duty'de oyun içerisinde yer alan küçük zombi modu oyuncuların heyecan dolu anlar yaşamasına imkan tanıyordu. Call of Duty Zombies her yeni çıkan Call of Duty oyunuyla zenginleşen bir içerikle karşımıza çıkmaktaydı. Activision oyuncuların bu moda gösterdiği ilgiyi fark ederek 2012 yılında mobil cihazlar için Call of Duty Black Ops Zombies oyununu satışa sunmuştu.

Call of Duty Black Ops Zombies'in Android versiyonu 2012'de çıkış yaptıktan sonra son güncellemeyi 2013 yılında almıştı ve bu tarihten sonra üzerinde hiçbir değişiklik yapılmamıştı. Üstelik oyuncular da oyunun takılarak çalıştığından ve hatalardan yaygın olarak şikayetçi olmaktaydılar. Aradan geçen birkaç yılın ardından Activision bu oyunu Google Play üzerinde yeniden yayınlama ve satışa sunma kararı aldı.

Böyle bir durumda oyuncular genel olarak oyunun grafiklerinin yenilenmesini veya güncellemelerle oyunun içeriğinin zenginleştirilmesini beklerler. Fakat görünüşe göre Activision için bu beklentiler herhangi bir şey ifade etmiyormuş. Firma oyunun görünümü ve içeriği üzerinde herhangi bir değişiklik yapmadan oyunu yeniden satışa sundu. Yapılan tek değişikliğin oyunun Android Marshmallow işletim sistemiyle uyumlu hale getirilmiş olması.

Yapılan bu değişikliklerin oyuncular için ne gibi bir olumsuzluk ifade ettiğini düşünebilirsiniz. Bu sorunun cevabı oyunu önceden satın alan oyunculara yapılan haksızlıkta yatıyor. Mobil cihazlarında Call of Duty Black Ops Zombies sahibi olan oyuncular bu oyunun güncellemelerini alabilmek ve Android Marshmallow'a geçen cihazlarında oynayabilmek için oyunu tekrar satın almak zorunda kalacaklar.

Activision'un bu ayıbı oyuncuları Android üzerinde ücretsiz olarak oynayabilecekleri Dead Trigger 2, Unkilled ve Dead Effect 2 gibi alternatif zombi oyunlarına yönlendiriyor.

Tamindir'in Seçtiği 2015'in En İyi Mobil Oyunları

YORUMLAR