Adana'da Bulunan Ceset Sosyal Medyanın Gündeminde

Geçtiğimiz günlerde Adana'daki sulama kanalında vatandaşlar tarafından gözlemlenen bir ceset, pek çok vatandaşın telefon kameralarına sarılmasına yol açtı. Adanalı vatandaşların dikkatini çeken ceset, polis tarafından çıkarıldı.

Adana'nın Seyhan ilçesi Ege Bagatur Bulvarı üzerinde yer alan Devlet Su İşleri'ne (DSİ) bağlı bir sulama kanalında bir kadın cesedi olduğu fark edildi. Vatandaşların gördüğü ve kim tarafından bırakıldığı bilinmeyen bu cesedin su kanalından çıkarılması için polis ekipleri çağrıldı. Adana su altı ekipleri, sürüklenen kadın cesedini kanaldan çıkardı.

Fakat pek çok Adanalı sakinin dikkatini çeken bu ceset, sosyal medya gündeminde de yer aldı. Vatandaşların telefonlar aracılığıyla paylaşım yaptığı bu ceset hakkında henüz net bilgiler bulunmuyorken, halkın bu seviyede ilgi göstermesi gözlerden kaçmadı. Ayrıca vatandaşlar olay yerine gelen medya üyeleriyle "sizin gibi bizler de sosyal medyadaki takipçilerimizle paylaşıyoruz" şeklinde konuştu.

Sosyal Medya Hayatın Her Yerinde

O anları sosyal medyada paylaşmak için yoğun kalabalıklar oluşturan Adanalılar, böylece toplumumuzun sosyal medya ile ne kadar iç içe olduğunu da bir kez daha göstermiş oldu. Özellikle kendini gazeteci gibi gören ve olayları yakından takip eden pek çok kişi takipçileriyle bu görüntüleri paylaşmayı ihmal etmedi.