Adanalı Sosyal Medya Fenomeni Yine Tutuklandı!

Adanalı Sosyal Medya Fenomeni Yine Tutuklandı!

Adana'nın ülkemize kazandırdığı sayısız mucizelerden biri olan ve daha çok soruya soruyla cevap veren adam olarak tanınan Hasan Tanrıkulu tekrar tutuklanarak gündeme girdi.  Hasan Tanrıkulu'nu geçtiğimiz senelerde gerçekleştirdiği gasp girişiminden tanıyoruz. Bu girişimden sonra polis ekipleri tarafından yakalanan Tanrıkulu, Kur'an sattığını iddia ederek gasp olayını inkar etmiş, kendisine sorulan sorular karşısında oldukça ilginç bir tavır sergilemişti. Bu soruları hepimize hayatı, evreni ve zaman - mekan bütünlüğünü sorgulatacak felsefik sorularla anlamsız kılan hınzır gaspçı anlaşılan o ki alışkanlıklarını bir kenara bırakamamış.

İlk gasp olayından sonra internet üzerinde mizahi paylaşımların fitilini ateşleyen Tanrıkulu yine bir gasp olayı nedeniyle tutuklandı. Tanrıkulu'nun, 17 yaşındaki bir liseli gencin önünü keserek telefonunu zorla elinden aldığı iddia ediliyor. Gasp edildiğini öne sürerek polise başvuran A.D., Tanrıkulu'nun kendisine üzerinde ayetler yazılı kartlar satmaya çalıştığını, satın almak istemediğinde kendisine "Bari 3-4 lira ver de eve ekmek götüreyim" dediğini ve 5 lira para aldığını iddia ediyor. Tanrıkulu'nun, bütün bunların üzerine yerden aldığı şişeyi kırıp A.D.'yi tehdit ettiği ve vücudundaki jilet izlerini göstererek "Seni de bu hale sokarım. Cep telefonunu ver. " sözlerini söylediği iddialar arasında. A.D. tehdit üzerine telefonunu Tanrıkulu'na teslim etmiş, kahramanımız da olay yerinden koşarak uzaklaşmış.

Hasan Tanrıkulu yeni macerasında da bizde anlamsız bir tebessüm yaratacak açıklamalar yapmış. Hınzır gaspçımız verdiği ifadede A.D.'nin telefonunu kendisinin verdiğini, bunun üzerine telefonu götürüp sattığını iddia ediyor. Adliyeye sevk edilirken "Kaynanama selam söylüyorum. Beni ziyarete gelsin" çağrısını yapan Tanrıkulu tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hapiste olan kahramanımızın yokluğunu kendisinin baş rolde olduğu Uçamıyor muyum adlı oyunu oynayarak değerlendirebilirsiniz:

YORUMLAR