AdBlock, Android Platformuna Tarayıcı Olarak Geliyor

AdBlock, Android Platformuna Tarayıcı Olarak Geliyor

Bilgisayarlarımızda reklamları engelleyerek kullanıcılara rahat bir nefes aldıran AdBlock tarayıcı eklentisi, Android platformunda tarayıcı oluyor. Detaylar haberimizde.

Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcılarında reklamları engelleyerek, kullanıcılara daha rahat bir internet deneyimi sunmayı başaran AdBlock eklentisi, Android’de de reklamları engellemeye kararlı görünüyor. Daha önce Google Play’de yayınlanan ancak, Google’ın reklam gelirlerini düşürmemek için mağazadan kaldırdığı AdBlock uygulaması bu kez tarayıcı olarak gelecek.

Şu anda beta aşamasında olan tarayıcı aslında Android için Firefox 37’nin modlanmış sürümü diyebiliriz. Sayfaları daha hızlı yükleme ve bu sayede daha az şarj ve kota harcama gibi farklı özelliklere sahip tarayıcı, reklamları engelleyerek cihaza bulaşabilecek zararlı yazılımların da önüne geçmiş olacak. Şimdilik Play Store’da yer almayan uygulamayı indirmek için Google+ topluluğuna katılmanız gerekiyor. Daha sonra ise “About this Community” bölümüne girerek Beta Opt-In’i seçmeniz gerekiyor. AdBlock’un açıklamasına göre yeni uygulama Temmuz ya da Ağustos aylarında beta aşamasından çıkacak.

AdBlock’un tanıtım filmini aşağıdaki videodan seyredebilirsiniz.


Google Tone, Ses Dalgaları ile Yakındaki Tüm Bilgisayarlarla URL Paylaşımını Mümkün Kılıyor

YORUMLAR