Adblock Plus Kendi Reklamlarını Yayınlacak

Adblock Plus Kendi Reklamlarını Yayınlacak

İçerik üreticilerinin korkulu rüyası, reklam engelleme uygulaması Adblock, kendi reklamlarını göstermeye başlayacak. Yanlış duymadınız; Adblock Plus kendi reklamlarını, daha kabul edilebilir reklamları, pazarlamaya çalışacak.

Adblock'un reklam satmaya başlaması aslında yeni haber geldi. Uygulama 2011 yılından bu yana kabul edilebilir reklam konsepti üzerine çalışıyor ve kullanıcıları rahatsız etmeyen reklamlar için ter döküyor. Yaptığı hazırlıkları tamamlayan şirket, Adblock Plus için özel reklamlar üretecek ve filtresinden geçirdiği reklamları, kullanıcıların internet deneyimini engellemeden yayınlayacak. Kabul edilebilir reklam tanıtımı için ise onlarca farklı kriter belirlenmiş. Örneğin; bir reklam okunmak istenilen haberin tam ortasına konuluyorsa, Adblock bunları engellemeye devam edecek. Fakat reklam asıl içeriği engellemiyor, rahatsız edici içerik sunmuyor, boyut olarak göze hoş geliyorsa görüntülenebilecek.

Bugünden başlamak üzere reklam alanlar, Adblock'a özel reklam kodlarını sitelerine entegre edebilecekler. Adblock tarafından gösterilen reklamlardan elde edilen gelirlerin yüzde 80'lik kısmı yayıncılara gidecek, yüzde 6'lık kısmını Adblock alırken, geri kalan gelir ise üçüncü parti dağıtımcılara ulaşacak. Her ne kadar Adblock sebebiyle gelirleri bir hayli düşen yayıncılar, yeni bir gelir kapısı kazanmış olsalar da, Adblock'un reklam engelleme işinden reklam yayınlayarak para kazanması hala gülünç ve zorbaca geliyor. Bakalım Adblock bu işi ne kadar tutturabilecek. Ayrıca konuya dair "kabul edilebilir reklam" tanımı için yayınlanan videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

AdBlock Plus Facebook’a Ayarı Verdi: Reklamları Engellemeye Devam Ederiz

Facebook Ad-Block'ları Engelleyecek

YORUMLAR