Adblock Reklam ile Reklamlardan Kurtulmayı Planlıyor

Adblock Reklam ile Reklamlardan Kurtulmayı Planlıyor

Adblock, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcı tarafından web siteleri üzerinde yer alan reklamları engellemek için kullanılan en popüler Google Chrome tarayıcı eklentileri arasında yer alıyor. Kendi alanın oldukça popüler olan ve web sitelerindeki reklamları engellemek konusunda oldukça başarılı olan yazılım başlattığı yeni reklam kampanyasının başarıyla sonuçlanması durumunda daha çok kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

İnternetin özgür bir ortam olduğunu ve bu noktada internette gezen kullanıcıların reklamları görmek zorunda olmadığını düşünerek yoluna başlayan Adblock, hala birçok kullanıcının Adblock'tan haberdar olmadığı için web siteleri üzerindeki reklamları görmek zorunda kaldığını ve daha çok kullanıcıya ulaşabilmek için reklam vereceğini duyurdu.

Bunun için gerekli olan bütçenin yaklaşık 25 bin dolar civarında olduğunu belirleyen şirket yetkilileri kendi web siteleri üzerinde başlattıkları yardım kampanyasıyla gönüllü kullanıcılardan bağış bekliyorlar. Adblock'un yardım sayfası üzerinde 1 dolardan başlayan ve kampanyayı tek seferde bitirebilecek farklı bağış seçenekleri yer alıyor. 10 dolar bağış yapan kullanıcılara Adblock yapışkanı, 25 dolar bağış yapan kullanıcılara Adblock T-Shirt'ü, 65 dolar bağış yapan kullanıcılaraysa Adblock mantosu gibi farklı hediyeler sunuluyor.

Adblock tarafından başlatılan ve internet reklamcılığına engel olmak için yine internet reklamcılığını kullanma fikri şimdiden birçok kullanıcı ve şirket tarafından çok akıllıca ve kullanıcı dostu olarak değerlendirildi. Daha kampanyanın tamamlanmasına 28 gün gibi uzun bir süre olmasına karşın 10.000 dolardan fazla bağış toplamayı başaran Adblock tarafındaysa planlar gerçekten büyük.

Taban hedefi olarak belirlenen 25.000 doların toplanması durumunda, 50.000 dolar, 150.000 dolar ve 4.2 milyon dolarlık farklı hedeflerde bulunuyor. Şirket belirlenen bu rakamların hangi reklam çalışmaları için belirlendiğini şu şekilde kullanıcılara açıklıyor:

  • 25.000 $ = İnternet reklamlarına karşı reklam kampanyasının başlaması
  • 50.000 $ = Dünyaca ünlü Times Meydanı'na ilan panosu yerleştirme
  • 150.000 $ = New York Times gazetesinde tam sayfa reklam verme
  • 4.200.000 $ = 2014 Super Bowl etkinlikleri sırasında TV reklamları verme

Adblock reklam verenler tarafından her ne kadar sevilmese de görünen o ki hedeflerini büyütmüş durumda ve internet reklamcılığına karşı adeta bir savaş açıyor. Sonuç olarak internet reklamlarını engellemeye çalışan bir şirketin internet reklamları aracılığıyla bunu kullanıcılara duyurmaya çalışması gerçekten çok ironik.

Yeni iPhone Daha Hızlı Olacak

YORUMLAR