Adblock ve Adblock Plus Microsoft Edge Tarayıcı İçin Hazır

Adblock ve Adblock Plus Microsoft Edge Tarayıcı İçin Hazır

Reklamları engellemek için kullanılan Adblock ve AdBlock Plus, bundan sonra Microsoft Edge kullanıcılarına da hizmet edecek. 

Hatırlayacağınız üzere İnternet Explorer'ın sonunun gelmesiyle birlikte ortaya çıkan Microsoft Edge, geçtiğimiz Mart ayında eklenti desteğine kavuşmuştu. Eklenti desteğine kavuşmasıyla birlikte çok daha işlevsel bir tarayıcı haline gelen Edge, artık Adblock ve Adblock Plus eklentilerini de kullanabiliyor. Bundan sonra Edge kullanıcıları da reklamları kolaylıkla gizleyebilecek. 

Sadece Google Chrome'da 40 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Adblock ve AdBlock Plus, internet tarayıcılarında kullanılan en popüler reklam önleme eklentilerinden. Her iki uygulamayla reklamları önleyebiliyor ve gereksiz açılan sayfaların önüne geçebiliyorsunuz. Reklam önleyicilerin kullanımı ile ilgili pek çok tartışma yapılsa da kullanıcılar tarafından halen daha sıkça tercih ediliyor. Bu arada AdBlock ve AdBlock Plus her ne kadar aynı isme sahipmiş gibi dursalar da, ikisi de birbirinden farklı üreticilerin markaları.

Microsoft Edge Eklenti Kurulumu

Şu sıralar Microsoft Edge için kullanıma sunulan Adblock ve Adblock Plus eklentilerini Edge tarayıcınızın "Eklentiler" sekmesinden kolaylıkla tarayıcınıza kurabilirsiniz. Microsoft Edge'ye eklenti kurmayı bilmiyorsanız aşağıdaki videodan yararlanabilirsiniz.

Yukarıdaki videoda görüntülenen Eklentiler sekmesine ulaşamıyorsanız, Windows 10 sürümünüzü ya da Edge tarayıcınızı yükseltmeniz gerekebilir. Windows 10 Insider Build 14257 sürümü kullanıyorsanız muhtemelen bu  sekmeyi göremeyebilirsiniz. Bir sonraki sürüm güncellemesini Tüm Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik yolunu takip ederek sorgulayabilirsiniz.

 

Türk Öğrenci Geliştirdiği Uygulama ile Microsoft'un Dikkatini Çekti

Microsoft Ücretsiz Windows 10 İçin Bizi Uyarıyor

YORUMLAR