Adidas, Robotlarla Birlikte Geleceğin İlk Ayakkabısını Üretti!

Adidas, Robotlarla Birlikte Geleceğin İlk Ayakkabısını Üretti!

Dünyanın en büyük spor eşya üreticisi olan Adidas, gelecek zamanın ayakkabılarını şimdiden üretmeye başladı. Almanya merkezli firma geleceğin ayakkabılarını üretmek için kurduğu robot fabrikasında ilk ayakkabı modelini başarıyla üretti.

Futurecraft M.F.G ismini taşıyan ve neredeyse tamamen robotlar tarafından üretilen Adidas'ın yeni ayakkabısı bugün tanıtıldı. Koşu ayakkabısı kategorisinde yer alan Futurecraft M.F.G birçok yenilikçi teknolojiyi de bünyesinde taşıyor. Ayakkabıyı satın alanlar diğer ayakkabılara göre daha rahat bir taban ve ayağı terletmeyen bir kaplamayla karşılaşacak.

Aşağıdaki video ile birlikte görücüye çıkan Adidas'ın yeni ayakkabısı ilk aşamada 500 adet üretildi. Henüz tam olarak bu ayakkabıların satışa sunulacağı tarih bilinmiyor. Tahmini olarak ise ilerleyen aylarda sınırlı bölgelerdeki Adidas mağazalarından Futurecraft M.F.G yer alabilir.

Adidas ayakkabısı Futurecraft M.F.G'nin üretim videosu:

Robot fabrikası nedir, şirketler neden robot fabrikasını tercih ederler?

Adidas ve birçok firmanın günümüzde robot fabrikası kurma çabalarında oldukça büyük bir artış yaşanıyor. Bu artışın en önemli sebebi ise; robotların şirketlerin maddi yükünü azaltacak olması. Yani insan gücüne ihtiyaç duyulmadıkça şirkettin kasasından daha az para çıkacak. Bu sayede kısa sürede daha ucuz ve daha fazla üretim yapılacak. Adidas'ta bu sayede belki piyasaya daha ucuz ayakkabı sevkiyatı yapabilir. 

Her İşi Robotlar Yapacaksa Biz Ne Yapacağız?

Yerinize Bir Robotu İşe Alsalar, Ne Yaparsınız?

YORUMLAR