Adidas'ın Yeni miCoach Fit Smart'ı İle Sağlık Kontrolü Artık Sorun Değil

Adidas'ın Yeni miCoach Fit Smart'ı İle Sağlık Kontrolü Artık Sorun Değil

2 ya da 3 hafta kadar önce Adidas yeni bir teknoloji ile yolda olduklarını açıklamıştı. Spor konusunda uzman bir isim olan Adidas, bu sefer karşımıza yeni miCoach ile çıkıyor. Bu yeni "saat" ile birlikte artık kalori ve diğer tüm sağlık hesaplarımızı öğrenmek hiç sorun olmayacak. 

San Francisco'da yapılan Giyilebilir Teknolojiler Konferansı 2014'te açıklanan miCoach, özellikle sporcular arasında büyük ilgiyle karşılandı. Sadece bileğimize ya da kolumuza taktığımız bu teknoloji harikası ile birlikte ne kadar kalor yaktığımızı, kalp atış hızımızı, ilerlediğimiz mesafeyi, hızımızı ve vücut özelliklerimizi öğrenebiliyoruz. Yani tüm bu bilgileri öğrenebilmek için artık akıllı telefonlara ihtiyacımız yok. 

Nike'ın FuelBand SE'sine benzeyen bir yapısı var miCoach'ın; yine yumuşak ve silikon kaplamalı. Ekranı ise yaptığınız spor dalına göre renk değişimi gösteriyor, mekana göre kendini ayarlıyor ve dataları daha rahat görmenizi sağlıyor.

Adidas'ın Paul Gaudio'su, bu konuda insanların günlük eğitimlerini tamamlamarını istediklerini, bu yüzden miCoach aldı bir teknoloji ortaya çıkardıklarını söyledi. 

Eğer siz de bir sporcuysanız, ya da spor yapmaya yeni başlayan bir insansanız, miCoach'u mutlaka düşünmelisiniz. 199 dolardan satışaca çıkacağı düşünülen miCoach, önümüzdeki aylarda Adidas mağazalarında yerini alacak. 

iOS İçin Egzersiz ve Spor Uygulamaları

YORUMLAR