Adobe Creative Suite Üyelik Sistemine Geçiyor

Adobe Creative Suite Üyelik Sistemine Geçiyor

Photoshop gibi üst düzey yazılımların üreticisi Adobe artık Creative Suite ürünlerini kutulu olarak ya da dijital kopya olarak satmayacak. Bunun yerine seçtiğiniz Adobe uygulamalarına erişim sağlayacak üyelik sistemine geceçek olan yazılım firması kullanıcılara aylık ödeme karşılığı adobe ürünlerini kullanabilme imkanı verecek. 

Bu şu anlama gelmekte; bir sonraki Photoshop, Illustrator, Dreamweaver programları sadece bulut sistem üzerinden aylık ödeme sonucu edinilebilecek ve kullanılabilecek. Bunun yanında Adobe versiyon numaralarını da kaldırıyor. Kullanıcılar yeni güncellemelere ve özelliklere üyelik ücretlerini ödedikleri sürece sahip olabilecekler, her zaman için en son sürümü kullanacaklar.

Adobe yurtdışı için farklı fiyatlandırmalar yapmış durumda. Sadece Photoshop kullanmak isterseniz aylık 19.99 $'lık bir ücret ödemeniz gerekiyor. Daha çok Creative Suit yazılımını birlikte kullanmak isterseniz uygulama başına düşen ödeme de azalmakta. Önceki Master Collection paketinde olan bütün yazılımlar için aylık ücret 49.99 $ olarak listelenmiş. Ayrıca eğitim için kullanımlarda fiyat indirimleri söz konusu.

Adobe son zamanlarda yazılımlarını bulut sistemine geçirmiş ve bu sistemi Creative Cloud olarak adlandırılmıştı. Creative Cloud ile iligli detaylı bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz:

Adobe Creative Cloud Nedir? İşletmenize Neler Kazandırır?

YORUMLAR