Adobe, Flash Kullanıcılarını Uyarıyor

Adobe, Flash Kullanıcılarını Uyarıyor

Hangi platform olduğu fark etmez, Flash Player kullanmayanımız yoktur. Flash Player için Adobe'dan bugün tehlikeli saldırılar ile ilgili ciddi bir uyarı geldi. 

Adobe, Flash kullanıcıları için bugün güçlü bir güncelleme yayınladı. Versiyon 21.0.0.182 olan güncelleme, sistemdeki 23 farklı açığı düzeltiyor. Windows, Mac, Android, iOS ve ChromeOS kullananların güncellemeyi bir an önce yüklemeleri gerektiğini söyleyen Adobe, bu açıklardan birinin hali hazırda saldırı altında olduğunu da açıkladı.

Peki ya bu saldırılar tam olarak neyle ilgili? Flash sisteminin içerisinde bulunan bu açıklar sayesinde kullandığımız cihaza bulaşan virüs, başka bir kullanıcının virüs bulaşmış cihazı kontrol altına almasına sebep oluyor. Bu denli ciddi bir vaka ortadayken Adobe'un bu kadar ciddi bir güncelleme yayınlamasının sebebi de bu yüzden. Özellikle karşınızda ciddi bir hacker varsa, cihazınızın sonu çok kötü olabilir.

Birçok ünlü yorumcuya göre Flash'ın fişi yakında çekilecek, bu durum da bunun göstergesi. Güncellemeyi yapmak için Adobe'un sitesine bu linkten ulaşabilirsiniz.

Adobe Tasarımcılar İçin Hazırladığı Ücretli Portfolyo Mağazasını Tanıttı

YORUMLAR