Adobe Flash Player 15.0.0.152 Yayınlandı

Adobe Flash Player 15.0.0.152 Yayınlandı

Adobe Flash Player, kullanıcıların internet gezintileri sırasında sorunsuz bir şekilde pek çok reklam, animasyon ve videoları oynatabilmeleri için gerekli olan eklentilerden bir tanesi ve geçmişte Macromedia tarafından piyasaya sürülmüştü. Adobe'un başarılı ürün yönetimi sonucunda neredeyse her bilgisayarda bir ihtiyaç haline gelen Flash Player'ın yeni sürümü olan Adobe Flash Player 15.0.0.152 de yayınlandı.

Şimdilik üründe gerçekleştirilen değişikliklere dair herhangi bir bilgilendirme Adobe tarafından yayınlanmadı ancak bu güncellemede bilhassa varolan güvenlik açıklarına karşı oldukça fazla sayıda düzeltmenin olacağı biliniyordu.

Zira Microsoft, Adobe Flash Player için Windows 8 ve 8.1 işletim sistemlerinde kendi güncellemesini de yayınlıyor ve gerçekleştirilen son güncellemede güvenlik açıkları hedeflenmişti. Internet Explorer'ın Flash Player'ı kendi içerisinden barındırması sebebiyle ortaya çıkan bu durum tabii ki Adobe'un oldukça işine geliyor.

Adobe'un yayınladığı güncelleme Windows XP kullanıcıları tarafından da uygulanabiliyor. Böylece Microsoft'un XP desteğini kesmesi Adobe tarafından telafi edilmiş diyebilirim. Güncellemeyi indirdiğinizde Internet Explorer dışındaki web tarayıcılarınızda aktif olacaktır ancak Internet Explorer kullanıcıları maalesef Microsoft'un tüm bilgisayarlara güncellemeyi göndermesini beklemek zorundalar.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Adobe Flash Player'ı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

iOS 8.0.1 güncellemesi geri çekildi

YORUMLAR