Adobe Flash Player 15.0.0.223'te 18 Açık Kapatıldı

Adobe Flash Player 15.0.0.223'te 18 Açık Kapatıldı

Adobe Flash Player için yayınlanan son 15.0.0.223 güncellemesi diğer güncellemelerin aksine tek seferde onlarca farklı hayati açığın kapatılmasını sağlamış durumda ve bu nedenle kullanıcıların bir an önce en son Flash Player sürümüne geçiş yapmaları öneriliyor. Tam olarak 18 adet güvenlik açığının kapatılmış olması ve bunlardan 15 tanesinin bilgisayarları saldırıya açık hale getirebilme ihtimalinin bulunması nedeniyle sizin de bir an önce en son Flash Player'a geçmenizi Tamindir olarak şiddetle öneriyoruz.

Adobe tarafından yayınlanan resmi açıklamaya göre, varolan açıklar farklı antivirüs firmaları tarafından tespit edilmiş durumdalar. Adobe ile güvenlik firmaları arasındaki işbirliği neticesinde her sürümde biraz daha fazla açığın kapatılması sağlanıyor.

Google Chrome kullanıcılarının tarayıcılarında otomatik olarak gelmesi gereken güncelleme ortaya çıkmazsa haberimizin altında yer alan indirme bağlantılarını kullanarak da güncellemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Microsoft Internet Explorer ise Microsoft'un Flash Player politikası nedeniyle biraz daha farklı bir şekilde güncelleniyor.

Zira Internet Explorer'da Flash Player tarayıcının kendisine gömülü olarak geldiği için Windows Update güncellemeleri esnasında Flash Player da kendiliğinden güncelleniyor. Bu nedenle sisteminizin Windows güncellemeleri bölümünü kapatmanızı pek önermiyoruz.

Güvenlik açıklarının yanında daha performanslı ve az sistem kaynağı tüketen bir Flash Player istiyorsanız yine güncellemeden faydalanabilirsiniz.

Snapchat'ten kullanıcılara büyük uyarı

YORUMLAR