Adobe Premiere Clip Video Editörü Sonunda Android İçin Yayınlandı

Adobe Premiere Clip Video Editörü Sonunda Android İçin Yayınlandı

Adobe Premiere Clip uygulaması, uzun süredir iPhone ve iPad kullanıcılarının hizmetindeydi ve kullanıcıların mobilde en etkili şekilde video düzenleme işlemlerini gerçekleştirmelerine imkan tanıyordu. Ancak sonunda Android için Adobe Premiere Clip uygulaması yayınlandı ve böylelikle uygulamanın nimetlerinden Android kullanıcılarının da faydalanması mümkün hale geldi.

Uygulama her ne kadar bir masaüstü PC'lerde yer alan video düzenleme yazılımlarının gelişmişlik düzeyine sahip olmasa da, mobilde ihtiyaç duyacağınız tüm özellikleri barındırması ve bunu oldukça kolay kullanılır, sade bir arayüzle sunması sayesinde kesinlikle tercihleriniz arasında yer alacaktır.

Adobe Premiere Clip'in temel özelliklerini listelemek gerekirse;

  • Video kırpma, birleştirme ve kesme
  • Işıkları, geçişleri ve efektleri ayarlama
  • Müziğe senkronizasyon özelliği
  • Geniş bir ücretsiz ses arşivi
  • Ses düzeyini otomatik ayarlama
  • Üretilen videoları paylaşma butonları

Uygulamanın çalışması esnasında zaman zaman düşük kapasiteli cihazlarda yavaşlıklarla karşılaşmak mümkün olsa da orta ve üst düzey akıllı telefon yahut tablet kullanıcıları pek bir zorluk çekmeyeceklerdir. Ancak tabii ki video kalitesi arttıkça videoların işlenmesinin daha fazla vakit alabileceği de unutulmamalı.

Bilhassa mobil cihazlarınızı kullanarak çektiğiniz videoları daha derli toplu hale getirmek için boş vakitlerinizde kullanabileceğiniz Adobe Premiere Clip, kaydedilen videoları daha sonra masaüstü bilgisayarınıza aktararak gelişmiş düzenlemeler yapmanıza da imkan tanıyor.

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak uygulamanın hem Android hem de iOS sürümüne ulaşabilirsiniz:

YORUMLAR