Adobe, Ses Dosyalarının Photoshop'u VoCo'yu Duyurdu!

Adobe, Ses Dosyalarının Photoshop'u VoCo'yu Duyurdu!

Piyasaya sürdüğü programlar ile hemen hemen her alanda kullanıcıların işlerini büyük oranda kolaylaştıran Adobe, ses düzenlemeye devrim getirecek yeni bir program daha çıkarıyor.

Geliştirdiği özel çözümler ile sektörlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan Adobe, yeni bir ses düzenleme programı üzerinde daha çalışıyor. San Diego'daki etkinlik sırasında resmi olarak duyurulan programın adı ise VoCo olacak. Program ile ses düzenlemenin yanı sıra kullanıcı kendi cümlelerini de kurabilecek ve kayıtlı konuşmaların içerisindeki kelimeleri yenileriyle değiştirilebilecek.

Ses dosyalarının Photoshop'u olarak nitelendirebileceğiniz Adobe VoCo ile ses doyaları üzerinde tamamen özgür bir şekilde düzenleme ve montaj yapılabilecek. Ses frekanslarına kadar analiz eden program ile sesteki kelimeleri tek tek ayırt etmek ve bazı kelimeleri yenileriyle değiştirmek mümkün oluyor. Ayrıca program şu anlık sadece 20 dakikalık ses dosyalarına izin veriyor. Henüz geliştirme aşamasında olan proje hakkında konuşan Adobe geliştiricisi Zeyu Jin, "ses dosyaları üzerinde Photoshop gibi hareket edilebilecek bir yazılım" şeklinde açıklama yaparak VoCo'nun önemine de vurgu yaptı. Öte yandan VoCo'nun ticari olarak ne zaman piyasaya sürüleceği ve ne kadarlık bir fiyata sahip olacağı gibi temel soruların cevapları henüz bilinmiyor. 

Dikkat! Adobe Ürünleri Güvenlik Nedeniyle Güncellendi

Adobe ve Nvidia Son Derece Gerçekçi Bir 3D Dijital Resim Yapabilme Projesi Geliştiriyorlar

YORUMLAR