Adobe ve Nvidia Son Derece Gerçekçi Bir 3D Dijital Resim Yapabilme Projesi Geliştiriyorlar

Adobe ve Nvidia Son Derece Gerçekçi Bir 3D Dijital Resim Yapabilme Projesi Geliştiriyorlar

Adobe Project Wetbrush, Adobe ve Nvidia’nın birlikte geliştirdikleri bir 3B dijital yağlı boya çizim projesi. Farklı özellikleri dolayısıyla proje dünyada bir ilk olacak.

Adobe Wetbrush aslında dijital ortamda yağlı boya tablo yapma simülasyon yazılımı olarak tanımlanabilir. Nvidia’nın da ortaklığıyla geliştirilen yazılım, şimdiye kadar sanatçıların 2D olarak yaptıkları sanatsal çalışmaları doğrudan 3B olarak çalışabilmelerine olanak tanıyacak.

Yazılım dijital ortamda kullanılan yardımcı kalem araçlarının fırça kalınlığı, boya yoğunluğu ve yüzeyle olan ilişkisini düzenleyebilecek. Böylece sanatçılar geleneksel yağlı boya tablo çiziyormuş gibi Wetbrush ile çalışılabilecekler. Wetbrush yağlı boya çizim simülasyon yazılımı bir fırçanın tuval üzerindeki tüm davranış standartlarını taklit edebilmesini sağlıyor.

Nvidia ile ortak geliştirilen proje doğal olarak en son model ekran kartlarına ihtiyaç duyacak. Aslında oyun oynamak için hali hazırda son sürüm Nvidia kartlardan birine sahipseniz, bir ressam da olma şansınız var. Wetbrush’ın tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Adobe Photoshop 25 Yaşında!

YORUMLAR