Age of Empires 2 ve 3'ün Yeni Versiyonları Gelecek

Age of Empires 2 ve 3'ün Yeni Versiyonları Gelecek

Bugünlerde düzenlenen Gamescom 2017 oyun fuarında Microsoft, bir sürü farklı duyuru yaptı. Bunlardan birisi Age of Empires 4 iken, diğeri de Age of Empires serisinin ilk oyununun remastered yani yeniden geliştirilmiş bir sürümüydü. Duyuruların devamında Age of Empires 2 ve Age of Empires 3 için de Definitive Edition olarak adlandırılan güncel sürümlerin geleceği açıklandı.

Fakat yapılan bu açıklama sadece bir duyuru olarak kaldı. Yani bu oyunların özellikleri, çıkış tarihleri gibi bilgiler henüz paylaşılmadı. Ayrıca Age of Empires 2'ye baktığımız zaman bu Definitive Edition'a gelmeden önce 2013 yılında HD Edition olarak adlandırılan güncellenmiş bir sürümünün piyasaya çıktığını görüyoruz. Yani güncel grafiklerle Age of Empires serisini yeniden oynamak isteyenler bu versiyonlar çıkana kadar onu oynayabilirler.

Definitive Edition olarak adlandırılan bu yeni sürümlerin bundan farkı daha yüksek yani 4K çözünürlükleri desteklemesi ve yeni bazı oynanış özellikleri kazandırması olarak sayılabilir.

Eski oyunların yenilenen teknolojiler yardımıyla yeniden geliştirilerek oyun severlerin beğenisine sunulması hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Age of Empires: Definitive Edition Çıkış Tarihi Açıklandı

Müjde! Age of Empires 4 Resmi Olarak Duyuruldu!

YORUMLAR