Age Of Empires Android ve iOS'a Geldi!

Age Of Empires Android ve iOS'a Geldi!

Hani bazı oyunlar vardır insanın aklına kazınır. Onlardan bir tanesi olan Age of Empires, artık Android ve iOS cihazlarımıza kadar geldi. Usta, yaparım ve oduncu gibi kelimeleri mıh gibi aklımıza kazımamızı sağlayan kendi yıllarının en popüler strateji oyunu Age of Empires, "Age of Empires: WorldDomination" adıyla Android ve iOS uygulama mağazalarında çıkış yaptı.

Planlanan çıkış tarihi geçtiğimiz yıl olmasına rağmen yaşanan aksilikler nedeniyle çıkartılmayan oyun sonunda uygulama mağazalarındaki yerini aldı fakat iPhone ve iPad sahiplerini üzecek bir haberim var. Android için genel olarak piyasaya sürülen oyun, iOS için sadece Singapur ve Filippinler'de aktif durumda. Test aşamaları devam ederken yavaş yavaş genişleyecek olan iOS desteği sayesinde kısa sürede tüm ülkelerde aktif hal gelmiş olacaktır.

Microsoft ve KLab Games ortaklığı ile geliştirilen oyun aylar önce piyasaya sunulmaya çalışılmasına rağmen sorunlar yaşanmış ve geri çekilmişti. Şimdi yeniden şansını deneyecek olan Age of Empires, oyuncuların hoşuna giderse kısa sürede çok popüler olabilecek potansiyele sahip bir oyun. Eğer siz de kendi ırkınızı seçip savaşlara katılmak ve düşmanlarınızı yok etmek istiyorsanız alttaki indirme bağlantısını kullanarak oyunu Android cihazlarınıza ücretsiz indirebilirsiniz. iOS kullanıcıları oyunun ülkemize gelmesini bir süre daha beklemesi gerekiyor.

YORUMLAR