Age of Empires: Castle Siege Eski Hatalardan Ders Çıkarmış

Age of Empires: Castle Siege Eski Hatalardan Ders Çıkarmış

Başladığı günden bu yana eleştiriler alan Age of Empires: Castle Siege, Clash of Clans tarzı bir strateji oyunu modelini benimsediği için yadırganmıştı. Ne var ki, durum sadece bundan da ibaret değil. Clash of Clans mekanikleri üzerinden başarılı oyun modellerine rastlamak mümkünken Microsoft'tan gelen oyun ismi kullanmak için çıkmış gibi bir izlenim veriyordu. Uygulama içi satın alma mekaniklerinin neredeyse zorunlu kılındığı ilk aşamalardan bu yana kayda değer gelişmeler gösteren güncelleme paketleri sonrası Age of Empires: Castle Siege için bu kez rayına oturmuş bir oyun diyebiliriz.

Oynanış konusunda köklü değişiklikler getiren oyun aynı zamanda rahatsız olunan hataları da ortadan kaldırmış gibi gözüküyor. Artık tarla, değirmen ve ambar yapımları daha hızlı gerçekleşiyor. Böylece ekonomiye dayalı bir başlangıç yapmak isteyenlere yeni bir kapı açılmış oldu. Binaların dayanıklılığı da bu orantıda artırılmış.

Bir yandan daha dayanıklı binalar yapılırken yeterince hasar veremeyen Raider, Muskovy Knight ve Sciatoslav birlikleri için de bir düzenleme gelmiş. Barış anlaşmalarının süresini de uzatan güncelleme paketi sayesinde telefonunuzla ilgilenmediğinizde sürpriz saldırılar gerçekleşmeyecek.

Daha uzun süre oynayan oyuncular saldırı aldıklarında kaynakları nispeten daha az tükenecek. Böylece uzun bir oyun deneyimi olanlar sıfırdan başlamak zorunda kalmayacaklar. Katedralden gelen teknoloji bonusu üretim araştırmalarına artık daha fazla yansıyor.

Oyunun arka planında yaratılan değişiklikler iyi bir strateji oyunu keyfini yaşayabilmeniz için mantıklı bir şekilde düzenlenmiş. Dolayısıyla eskiden deneyip beğenmediyseniz Age of Empires: Castle Siege için bir şans daha vermenin vakti geldi.

Aynı oyunu masaüstü veya laptop üzerinden oynamak istiyorsanız Windows 8 versiyonuna da ulaşabilirsiniz.

Dead Trigger 2, Windows Phone Kullanıcılarına Ulaştı!

YORUMLAR