Age of Empires Online Resmi Olarak Kapatıldı

Age of Empires Online Resmi Olarak Kapatıldı

Zamanında birçok oyuncu tarafından merakla beklenen ve daha sonra hızlı bir oyuncu artışına giren Age of Empires Online, ne yazık ki bugün açıklanan haber ile resmi olarak sektöre veda ettiğini açıkladı.

İlk açıklandığı zaman özellikle RTS severler arasında büyük ilgi uyandıran ve yüksek oyuncu kitlesine ulaşan Age of Empires Online, aynı zamanda MMO ögeleri de içeriyordu. Kendi türünde özel bir yere sahipti ve gerçekten güzel ilerliyordu. Fakat daha sonra bir yavaşlama evresine girdi ve olay bugüne kadar geldi. Microsoft bugün, şu ana kadar onları bu oyun yalnız bırakmayan tüm oyunculara teşekkür ederek, birkaç ekstra analiz yayınladı ve herkese veda etti.

Yayınlanan analizlere göre şimdiye kadar 500 milyonun üzerinde tekil görev yapılmış, 13 milyonun üzerinde çoklu görev yapılmış, 2 milyon arena savaşı yapılmı ve tam 2 milyar EP kazanılmış. 

Oyunun oyuncularına ne olacağına dair herhangi bir bilgi verilmedi. Microsoft bu konuda sadece özür dilemek ile yetinip, oyunun oyuncularına teşekkür etti. 

Siz ne düşünüyorsunuz? Daha önce bir Age of Empires Online oyuncusu muydunuz? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın.

Steam Üzerinde Aynı Anda 8 Milyon Kullanıcı

YORUMLAR