Ahşap Olacağı Söylenen Moto X Tanıtıldı

Ahşap Olacağı Söylenen Moto X Tanıtıldı

Motorola'nın geliştirdiği ve akıllı telefon piyasasını hareketlendirmesi beklenen Moto X, IFA 2014'te büyük bir etkinlikle tanıtıldı.

Uzun süredir haberini yaptığımız ve yılların deneyimine sahip şirket Motorola’nın üretmiş olduğu Moto X+1, IFA 2014 etkinliğinde Moto X olarak tanıtıldı. Aslında isim değişikliği beklenen bir olaydı çünkü +1 modelde bir fazlalık oluşturuyordu. Daha önce ahşap görünümlü olacağını söylediğimiz Moto X'in tanıtımdan sonra farklı tasarımlara da bürünebileceğini öğrendik. Onlarca farklı tasarıma geçiş yapabilen bu akıllı telefon dış görünüşe önem verenler için vazgeçilmez bir cihaz olabilir. 

Ekran boyutu 5.2 inç olan Moto X, 423 ppi'dan oluşan ve dayanıklılığıyla öne çıkan Groilla Glass 3 camıyla birlikte gelmesinin yanı sıra 1080p ekran çözünürlüğüyle de karşımıza çıkıyor. Teknik özellikleriyle gözleri yaşartan bu akıllı cihazın 2 adet flaştan oluşan 13 MP'lik bir arka ve 2 MP'lik bir adet ön kamerası var. 4K çözünürlüğünde video çekebilen bu kameralar birçok ek özellikle birlikte gelecek.

Android Kitkat işletim sistemini içeriğinde taşıyan Moto X, 2300 mAh bataryasıyla birlikte geliyor. Etkinlikte en dikkat çeken özellik ise batarya yönünde oldu. Çünkü bu bataryanın turbo özelliğiyle kısa sürede şarj olduğu söylendi. Performansına göre orta seviye olan bu akıllı telefon 499 Dolar'lık bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Ne yazık ki cihaz Türkiye dahil birçok ülkede satışa sunulmayacak.

Yeni Selfie Telefonu Lumia 730 ile Tanışın

HTC Desire 820 Sınıfında Bir İlk Olacak

YORUMLAR