Aileler Artık Vefat Eden Yakınlarının Twitter'daki Fotoğraflarını Kaldırabilecek

Aileler Artık Vefat Eden Yakınlarının Twitter'daki Fotoğraflarını Kaldırabilecek

Sosyal medya platformları kullanıcılara geniş bir kişisel alan sunuyor. Bu dijital alanlarda kullanıcılar diledikleri gibi fotoğraf ve durum güncellemesi paylaşabilmekte. Doğal olarak bu kadar popüler olan bir konseptin birçok yönden eleştiri ve kritik alması da kaçınılmaz oluyor.

Sosyal medya platformlarına dair yapılan tartışmaların belki de en ilginç olanı vefat eden kullanıcıların hesaplarına ne olduğu veya ne olacağı.

Elbette hesaplar kullanılmasa bile bir süre daha sosyal ortamda varlıklarını sürdürmeye devam edecek. Peki ya bu hesaplarda uygun olmayan veya vefat eden kullanıcıların ailesini rahatsız edebilecek içeriklerin olması durumunda ne yapılmalı?

Görünüşe göre Twitter bu konuda kafa yoruyor ve ailelerin vefat sonrasında izleyebileceği bir takım yollar sunuyor. Konuya ilişkin izlenmesi gereken adımlar ise son derece basit. Sadece [email protected] adresine durumu bildiren bir mail atmak gerekiyor. Elbette Twitter makul ölçüde gelen isteklere cevap veriyor. Bu konuda Twitter yetkilileri bir takım prosedür ve değerlendirme şartları belirlediklerini rapor ediyorlar.

Fotoğraf kaldırma talebi sadece vefat durumlarında değil, Twitter hesabı kullanımını engelleyen herhangi bir kaza sonrasında da uygulanabiliyor.

Nabi, Şimdiye Kadarki En Büyük Tablet Olarak Geliyor

YORUMLAR