Airbnb, Barcelona’daki Saldırıdan Etkilenenlere Ücretsiz Konut Sağlayacak

Airbnb, Barcelona’daki Saldırıdan Etkilenenlere Ücretsiz Konut Sağlayacak

Airbnb, Barcelona’daki terör saldırısından etkilenen insanlara ücretsiz konut sağlamak için harekete geçti. Perşembe günü gerçekleşen terör saldırısında 14 kişi ölmüş, 100’den fazla insan da yaralanmıştı.

Airbnb, insanların cep telefonlarından ya da tabletlerinden dünyanın her yerindeki konaklama yerlerini kaydetmesi, keşfetmesi ve rezerve etmesine yönelik bir uygulama. Bu bazen bir ev, bazen ise bir otel oluyor. Barcelona’daki saldırıya kayıtsız kalmayan Airbnb, acil müdahale aracını devreye soktu.

Terör saldırısından etkilenen insanların konut ihtiyacını ücretsiz bir şekilde karşılayacağını açıklayan şirket, 17 Ağustos ile 7 Eylül tarihleri arasında barınma ihtiyacı olan insanların bu hizmetten ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğini belirtti. Airbnb’nin listesinde bölge için 78 tane ücretsiz konut alternatifi bulunuyor.

Airbnb İspanya sorumlusu Arnaldo Munoz, acil müdahale aracını yaşanan trajik olaydan etkilenen insanlara yardım etmek için etkinleştirdiklerini söylerken, gereken her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Perşembe günü yaşanan saldırıda terörist, minibüsle Barcelona’daki en kalabalık yerlerden biri olan Las Ramblas Caddesi’ndeki insanların arasına dalmıştı. Ardından gerçekleşen ikinci saldırıda, bir kadın öldürülmüş, altı kişi de yaralamıştı. Olayda toplam 14 kişi hayatını kaybederken, 100’den fazla insan da yaralanmıştı.

Airbnb, acil müdahale aracını ilk olarak, Amerika’da yaşanan Sandy kasırgasında devreye sokmuştu. Şirket kasırgadan etkilenen mağdurlara ücretsiz konut hizmeti vermişti.

Airbnb uygulamasını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz:

Airbnb'de Irkçılık Yapan Amerikalı'ya 5 Bin Dolar Ceza

Bütün Ülkeyi İnternet Üzerinden Kiralıyorlar

YORUMLAR