Airbnb ve HotelRunner Güçlerini Birleştiriyor

Airbnb ve HotelRunner Güçlerini Birleştiriyor

İnsanların seyahatlerinde konaklayacak yer bulmasını sağlayan Airbnb ile bulut tabanlı otel online satış ve kanal yönetimi platformu HotelRunner dikkat çeken bir işbirliğine imza attı. Bundan sonra HotelRunner’da bulunan tüm konaklama tesisleri Airbnb’de görülebilecek.

192 ülkede 33 bin şehirde 800 binin üzerinde kiralık mekan seçeneği sunan Airbnb, son dönemin en popüler platformlarından bir tanesi. ABD’li şirket, İstanbul merkezli HotelRunner ile güçlerini birleştirdi.

Kullanıcılar, HotelRunner platformundaki tüm tesisleri artık Airbnb’de görebilecek. İki şirket arasındaki işbirliği çerçevesinde, tesis sahipleri ek bir işlem yapmadan HotelRunner üzerinden odalarını otomatik olarak Airbnb üzerinden pazarlayabilecekler.

HotelRunner İş Ortakları Başarı Direktörü Rıza Kaynak, üst düzey teknolojik altyapı ile oluşturdukları konaklama tesislerine tüm dünyadan yeni satış kanalları yaratmak için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. Bu doğrultuda Airbnb ile küresel olarak stratejik iş birliği yaptıklarını belirten Kaynak, “Airbnb, küçük ve butik oteller başta olmak üzere tüm tesislerin gelirlerini yükseltebilmeleri yolunda en önemli satış kanallarından biri olacak”  dedi.

Kaynak, 150 milyondan fazla kişinin kullandığı Airbnb’nin, her gün milyonlarca misafire ulaşma ve gelirlerini artırma potansiyeli açısından otelleri için önemli olduğunu vurguladı. 

HotelRunner, küçük ve butik otellerden pansiyonlara, hostel konaklama yerlerinden kurumsal ve zincir otellere, 193 ülkeden 48 binden fazla tesisi bünyesinde bulunduruyor.