Airbnb, Yemek Rezervasyonuna Başladı

Airbnb Yemek Rezervasyonu

Yurt dışına veya yurt içine seyahat edecek kullanıcılara uygun fiyata oda ve ev kiralama hizmeti veren Airbnb, tam teşekküllü bir seyahat şirketi olma yolunda önemli bir adım attı. Son yılların en önemli girişimlerinden biri olan şirket, yemek rezervasyonuna başladı.

ABD genelinde yaklaşık 650 restoran ile anlaşan Airbnb, Çarşamba günü hayata geçirdiği yeni projesiyle dikkatleri üzerine çekti. Kullanıcılar Airbnb internet sitesi ve akıllı telefon uygulaması ile restoranlarda masa rezervasyonu yapabildi. Yeni hizmetin ABD'de yemek rezervasyonu konusunda lider olan Priceline ile yarışması bekleniyor.

Airbnb'nin bu hizmetten nasıl para kazanacağı henüz açıklanmadı. Ancak şirketin ilk olarak bu projeyi ikinci planda tutmak istediği ve ana misyona destekleyici olmasının hedeflendiği öğrenildi. Yani nsanlar oda ve ev kiralamanın yanında, düzenleyecekleri geziler için akşam yemeği rezervasyonu da ayarlayabilecekler.

Piyasaya çıktığı 2008 yılından beri Airbnb, kalacak yer arayan gezginlerin favori uygulaması oldu. Şimdi ise şirket genişlemesini hızlandırmak için yemek rezervasyonu işine giriyor. Airbnb kullanıcılarının bu hizmetten faydalanmak istediklerinde, uygulama veya web sitesinde "Restoranlar" bölümüne girmesi yetiyor. Şimdilik ABD'de başlayan hizmetin dünya geneline ne zaman yayılacağı ise henüz bilinmiyor.

Peki siz seyahatlerinizde Airbnb kullanıyor musunuz?

YORUMLAR