AirPods 2, AirPower ve Yeni iPad, 29 Mart’ta Satışa Çıkacak

AirPods 2, AirPower ve Yeni iPad, 29 Mart’ta Satışa Çıkacak

Teknoloji dünyası, Apple’ın 2019’da düzenleyeceği ilk etkinliğini dört gözle beklemeye başladı. Cupertino merkezli şirketin, AirPods 2 başta olmak üzere merakla beklenen yeni ürünlerini Mart ayının ikinci haftasında tanıtacağı iddia edildi.

Yeni iPhone’lara olan düşük talep ve akıllı telefon pazarındaki daralma sebebiyle 18 yıldır ilk kez gelir görünümünü düşüren Apple, üzerindeki kara bulutları yeni ürünleriyle dağıtmak istiyor.

Yunanistan merkezli bir web sitesi olan iPhonehellas.gr, AirPods 2, kablosuz şarj matı AirPower ve yeni iPad’in 29 Mart Cuma günü satışa sunulacağını öne sürdü. Site, Apple medya etkinliğinin Mart ayının ikinci yarısında gerçekleşeceğini ve 22 Mart'tan önce ön sipariş verenlerin ürünlere sahip olabileceğini iddia etti.

airpower airpods 2

Yeni AirPods’un, daha önce iOS beta kodunda görüldüğü gibi “Hey Siri” desteğine sahip olması bekleniyor. Selefinden farklı olarak siyah renk seçeneğine de sahip olacağı tahmin edilen AirPods 2, Bluetooth 5.0, yeni bir W serisi çip ve yüksek ısıya dayanıklı bir tasarım ile gelecek. Bunlara ek olarak, eski KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, yeni AirPods kulaklıkların kablosuz şarj desteğine sahip olacağını da iddia etmişti.

Etkinlikte boy gösterecek olan bir diğer ürün de kablosuz şarj matı AirPower olacak. 2017 yılında iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X ile birlikte duyurulan AirPower, teknik sorunlar nedeniyle bir türlü piyasaya sürülememişti. Önümüzdeki bahar ayında kullanıcılarla buluşması beklenen kablosuz şarj pedi, aynı anda üç Apple cihazının şarj edebilecek.

yeni ipad mini

Son olarak, yeni bir iPad’in de etkinlikte tanıtılması çok muhtemel görünüyor. Söz konusu iPad modelinin, geçtiğimiz yıl tanıtılan 9,7 inçlik iPad’in bir halefi olması bekleniyor. Ayrıca bir dizi yeni teknik özelliğe sahip olan yeni bir iPad Mini de geliştiriliyor, ancak cihazın bahardaki lansmana hazır olup olmayacağı henüz belli değil.