Akıllı Aynalar Banyolarınızı Fethetmeye Geliyor

Akıllı Aynalar Banyolarınızı Fethetmeye Geliyor

Akıllı telefon, akıllı saat, akıllı yüzük derken akıllı eşyalar kervanına artık aynalar da dahil oluyor. Bir Google mühendisi tarafından sonunda Android ile çalışan akıllı ayna da geliştirildi.

Akıllı cihazlar ailesi gittikçe büyümeye devam ederken son günlerde bir gelişme daha yaşandı. Evindeki aynayı etkin bir şekilde kullanmak isteyen Max Braun isimli Google mühendisi, aradığı tipte aynayı hiçbir teknoloji mağazasında bulamayınca kendi işini kendisi yapmaya karar verdi ve ortaya akıllı aynayı çıkardı. Çift yönlü ayna, görüntüleme paneli ve kontrol kartı kullanan Braun, en kısa sürede bu tasarımını geliştirmek istiyor.

Yukarıdaki resimden de gördüğünüz gibi Braun'un geliştirdiği bu prototipte tarih, saat, hava durumu ve son haber başlıkları gibi önemli veriler görüntülenebiliyor. Braun kişisel olarak geliştirdiği bu aynaya trafik durumu, hatırlatıcı ve sanal asistan eklentisi gibi önemli özellikleri de ekleyerek daha işlevsel hale getirmeyi amaçlıyor. Braun, tüm bu işlevleri etkin hale getirmek için Android API'lerinden yararlanıyor. Max Braun'un bu çalışmasına ister azim, ister teknoloji tutkunluğu deyin her halükarda işlevsel bir proje olduğu kesin.

İlerleyen günlerde bu ayna projesinin gerçek bir ürüne dönüşüp dönüşmeyeceği bilinmiyor. Ancak Max Braun bu aynanın keyfini sürüyor diyebiliriz. Ayrıca şunu da belirtelim ki, daha öncede pek çok akıllı ayna konsepti oluşturulmuş ancak hiç biri hayata geçirilmemişti.

Google'ın Çılgın Projeleri

BTK Harekete Geçti: Adil Kullanım Kotası 3 Katına Çıkacak

Valta, Kickstarter'da Enerji Yönetim Sistemi İçin Bütçe Arıyor

YORUMLAR